Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Gene Wilder"

Vdes në moshën 83-vjeçare ylli i “Willy Wonka & the Chocolate Factory”

    Vdes në moshën 83-vjeçare ylli i “Willy Wonka & the Chocolate Factory”

Aktori amerikan, Gene Wilder, i cili mbahet mend për rolin kryesor në filmin britaniko-amerikan “Willy Wonka & the Chocolate Factory”, ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare. Lajmi është konfirmuar nga

Lexo me Shume