Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Gazetari"

Libi, ISIS vret gazetarin holandez

    Libi, ISIS vret gazetarin holandez

Një snajper i Shtetit Islamik ka qëlluar për vdekje një fotoreporter holandez të dielën, në qytetin libian Sirte, bastion i fundit i Shtetit Islamik në Libi. Jeroen Oerlemans u vra

Lexo me Shume

Gazetari sirian shpërthen në lot: Këtu në Aleppo fëmijët s’kanë ç’të hanë

Gazetari sirian shpërthen në lot: Këtu në Aleppo fëmijët s’kanë ç’të hanë

Një gazetar sirian që punon për “Al Jazeera” ka shpërthyer në lot teksa ishte në transmetim direkt. Milad Fadel po përshkruante vuajtjet e popullit të tij dhe krizën e thellë

Lexo me Shume

Sulm me bombë në makinë, vritet gazetari i njohur rus

    Sulm me bombë në makinë, vritet gazetari i njohur rus

Gazetari i njohur rus Pavel Sheremet është vrarë në qendër të Kievit, si pasojë e një sulmi me bombë. Mësohet se automjeti ku ai ndodhej, shpërtheu menjëherë pas ndezjes, raporton

Lexo me Shume

(VIDEO) Gazetari filmon sulmin ndaj policëve në Dallas

    (VIDEO) Gazetari filmon sulmin ndaj policëve në Dallas

Gazetari Sidney Johnson i “Central Track”, ka kapur një moment nga ngjarja e rëndë shënuar së fundmi në Dallas. Pamjet e rënda shfaqin pak nga sulmi i kryer ndaj punonjësve të

Lexo me Shume

Ndahet nga jeta gazetari dhe pedagogu Agim Nezaj

    Ndahet nga jeta gazetari dhe pedagogu Agim Nezaj

Analisti, pedagogu dhe gazetari i njohur Agim Nezaj është ndarë nga jeta në moshën 54-vjeçare për shkak të një sëmundje të rëndë. Lajmi është bërë i ditur në faqen e

Lexo me Shume

Dhunoi gazetarin Ilnica, arrest me burg për presidentin e Kastriotit

    Dhunoi gazetarin Ilnica, arrest me burg për presidentin e Kastriotit

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për presidentin e Kastriotit, Alban Voglin, i cili akuzohet se ka dhunuar gazetarin e “Telesport”, Eduart Ilnica. Në seancën

Lexo me Shume

Dhunimi barbar i gazetarit, arrestohet presidenti i “Kastriotit”

    Dhunimi barbar i gazetarit, arrestohet presidenti i “Kastriotit”

Policia e Tiranës ka ndaluar presidentin e ekipit të “Kastriotit”, 29-vjeçarin Alban Vogli, banues në Krujë. Ai akuzohet se ka dhunuar barbarisht gazetarin sportiv Eduard Ilnica. Ngjarja ka ndodhur rreth orës

Lexo me Shume

Ekzekutimi në Tiranë, vrasësi u përplas me gazetarin. Në pranga një person, prishi provat

    Ekzekutimi në Tiranë, vrasësi u përplas me gazetarin. Në pranga një person, prishi provat

Gazetari Spartak Koka ka qenë gazetari që u përfol për praninë e tij në lokalin “De Niro”, lokali ku u ekzekutua shtetasi Elton Çiça. I ftuar në emisionin “Opinion”, ai

Lexo me Shume