Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "gaz mustarde"

Irak, dyshime se ISIS ka sulmuar bazën e SHBA-ve me gaz mustardë

    Irak, dyshime se ISIS ka sulmuar bazën e SHBA-ve me gaz mustardë

Disa zyrtarë amerikanë kanë shprehur dyshimet se Shteti Islamik ka sulmuar me një raketë bazën ushtarake ajrore El-Kajjara, ku veprojnë trupat amerikane dhe ato irakiane. Pas shpërthimit, trupat amerikane kanë

Lexo me Shume