Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Futboll"

Dejan Stefanoviç: Jose Mourinho mund të dënohet me 3 vite burg!

    Dejan Stefanoviç: Jose Mourinho mund të dënohet me 3 vite burg!

Ashtu siç jemi mësuar ta shohim tashmë, trajneri Jose Mourinho është futur menjëherë në qendër të polemikave në Manchester. Lënia jashtë grupit e gjermanit Bastian Schweinsteiger me justifikimin se ai

Lexo me Shume

Zinedine Zidane: Morata qëndron në Madrid. Hazard? I përket Chelsea-t

    Zinedine Zidane: Morata qëndron në Madrid. Hazard? I përket Chelsea-t

Trajneri i Real Madrid nuk ka ndërmend ta lejojë sulmuesin Alvaro Morata të largohet, pavarësisht interesimit të shumë skuadrave europiane. Spanjolli u rikthye në “Santiago Bernabeu” për shumën e 30

Lexo me Shume

Papa Françesku: Futbollisti më i mirë në botë është…

    Papa Françesku: Futbollisti më i mirë në botë është…

Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave? Kjo pyetje vazhdon të bëhet ende sot dhe emrave klasikë si Maradona e Pele’ u është shtuar edhe Leo Messi.

Lexo me Shume

Marco Verratti i mbyll dyert Realit të Madridit: Dua të fitoj Champions League-n me PSG-në

    Marco Verratti i mbyll dyert Realit të Madridit: Dua të fitoj Champions League-n me PSG-në

Pavarësisht zërave për interesimin e Real Madrid, mesfushori Marco Verratti nuk ka ndërmend të lërë Paris Saint Germain deri sa të arrijë të fitojë trofeun e Champions League. Flitet se

Lexo me Shume

Gjesti i mrekullueshëm i Sportingut të Lisbonës. Prezanton blerjen e re, 5-vjeçarin e sëmurë

    Gjesti i mrekullueshëm i Sportingut të Lisbonës. Prezanton blerjen e re, 5-vjeçarin e sëmurë

Iniciativa e ekipit të Sportingut të Lisbonës në Portugali i ka dhuruar momente lumturie një 5-vjeçari që po lufton me sëmundjen e kancerit. Shoqëria e skuadrës ka vendosur ta trajtojë

Lexo me Shume

(Foto) 75-vjeçari Pele martohet sërish… për të tretën herë!

(Foto) 75-vjeçari Pele martohet sërish… për të tretën herë!

Dasma e tretë për legjendën Pele’. Në moshën 75-vjeçare, braziliani do të martohet me 50-vjeçaren Marcia Cibele Aoki, në një ceremoni e cila do të zhvillohet më 16 korrik. Ata

Lexo me Shume

Një histori të mbijetuarish! Futbollisti i vogël që synon Gjermaninë

    Një histori të mbijetuarish! Futbollisti i vogël që synon Gjermaninë

  7-vjeçari Ahmad që arriti t’i shpëtonte luftës dhe kaosit në Siri, tani shpreson të bëhet një yll i futbollit. I vogli së bashku me të atin që e mbështet

Lexo me Shume

“Dua ta ringre Milanin në krye” – gafa e përkthyesit tërbon interistët

    “Dua ta ringre Milanin në krye” – gafa e përkthyesit tërbon interistët

Sigurisht që nuk ka qenë kjo mënyra më e mirë e nisjes së ditës për tifozët e Interit, të cilët prisnin me padurim të dëgjonin “live” fjalët e para të

Lexo me Shume

Sepp Blatter: Largimi nga FIFA më bëri të vuaj! Ndërgjegjen e kam të pastër

  Sepp Blatter: Largimi nga FIFA më bëri të vuaj! Ndërgjegjen e kam të pastër

“Në fillim, largimi nga FIFA më ka bërë të vuaj, ama sot jo më!”  – ka deklaruar ish presidenti i

Lexo me Shume

Vdes tifozi më i zjarrtë i Leicester City, fitoret e ekipit po e mbanin gjallë

  Vdes tifozi më i zjarrtë i Leicester City, fitoret e ekipit po e mbanin gjallë

Edhe pse kishte lindur në Adelaide të Australisë, Tony Skeffington që prej fëmijërisë ka qenë tifozi më i zjarrtë i

Lexo me Shume

Seria A – nga shtatori nis testimi i moviolës në fushë

  Seria A – nga shtatori nis testimi i moviolës në fushë

Rreth një muaj pasi u dha “ok” për përdorimin e të ashtuquajturës moviolë në fushë, Federata Italiane e Futbollit do

Lexo me Shume

Çfarë bomberi ka Shqipëria!

  Çfarë bomberi ka Shqipëria!

  Rey Manaj është emri i futbollistit shqiptar, me origjinë nga Lushnja, që i dhuroi fitoren Interit në derbin e

Lexo me Shume

M. City – Pellegrini “bën gati valixhet” para kohe!

  M. City – Pellegrini “bën gati valixhet” para kohe!

Bazuar në informacionet e fundit, “Daily Star” në Britani raporton se drejtuesit e Manchester City-t mund të jenë duke menduar

Lexo me Shume