Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "FSHF"

Flamurtari sulmon FSHF-në: Ke qëllime korruptive dhe të njëanshme

    Flamurtari sulmon FSHF-në: Ke qëllime korruptive dhe të njëanshme

Klubi i Flamurtarit ka sulmuar sërish Federatën Shqiptare të Futbollit, pas ultimatumeve që i janë dërguar për borxhe që vlonjatët kanë ndaj personave të tretë.  Përmes një shkrese, Flamurtari bën

Lexo me Shume

FSHF përgënjeshtron lajmin për ekipin Skënderbeu: Vendimi nuk është zbardhur

    FSHF përgënjeshtron lajmin për ekipin Skënderbeu: Vendimi nuk është zbardhur

Pas lajmit të publikuar për zbardhjen e dokumentit të UEFA-s, ku paraqiten arsyet e dënimit të ekipit korçar që akuzohet për manipulim të 50 ndeshjeve, ka reaguar Federata Shqiptare e

Lexo me Shume

Tiranë, grabitet dyqani i FSHF-së tek “Fan Zone”

    Tiranë, grabitet dyqani i FSHF-së tek “Fan Zone”

Dyqani zyrtar i Federatës Shqiptare të Futbollit ka rënë pre e një grabitje spektakolare. Burime zyrtare të FSHF-së tregojnë se për ngjarjen e shënuar mbrëmjen e djeshme, i janë drejtuar

Lexo me Shume

Armando Duka për Gianni De Biasin: Është profesionist, tashmë jam 100% i bindur! Do vazhdojë të qëndrojë

    Armando Duka për Gianni De Biasin: Është profesionist, tashmë jam 100% i bindur! Do vazhdojë të qëndrojë

Pak ditë pas kthimit të Kombëtares në Shqipëri, i ftuar në “Opinion”, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka ka folur për emcionet e “Euro 2016”, lojtarët dhe raportin

Lexo me Shume

Rumani-Shqipëri – Ja milionat që do të përfitojnë skuadrat në rast kualifikimi

    Rumani-Shqipëri – Ja milionat që do të përfitojnë skuadrat në rast kualifikimi

Vetëm pak orë na ndajnë tashmë nga ndeshja vendimtare Rumani-Shqipëri që do të luhet në orën 21.00 në Lyon, rezultati i së cilës do të vendosë nëse Kombëtarja Shqiptare do

Lexo me Shume

Shqipëri-Zvicër, De Biasi publikon formacionin

    Shqipëri-Zvicër, De Biasi publikon formacionin

Përpara debutimit në “Euro 2016” ku Shqipëria do të përballet sot në orën 15:00 me kombëtaren zvicerane, trajneri i kuqezinjve Gianni De Biasi ka zhvilluar mbledhjen e zakonshme me lojtarët,

Lexo me Shume

“Euro 2016”, De Biasi zbulon listën, ja katër lojëtarët që u lanë jashtë

    “Euro 2016”, De Biasi zbulon listën, ja katër lojëtarët që u lanë jashtë

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi ka bërë publike listën me 23 lojëtarët që do të shkojnë në Europian dhe emrat e katër të tjerëve që u

Lexo me Shume

“Euro 2016” – Gianni De Biasi shpall listën e futbollistëve për në Francë

    “Euro 2016” – Gianni De Biasi shpall listën e futbollistëve për në Francë

Tashmë jemi në prag të pjesëmarrjes më të bujshme të kombëtares shqiptare të futbollit! Kampionati Europian nis pas pak javësh dhe skuadra e i gjithë stafi po përgatiten për përfaqësimin

Lexo me Shume

(Intervistë) Ekskluzive – Bledi Shkëmbi: “Kam respekt për Partizanin, por i them: Provoje sërish!”

  (Intervistë) Ekskluzive – Bledi Shkëmbi: “Kam respekt për Partizanin, por i them: Provoje sërish!”

20 vite karrierë të mbyllura si kampion! Kështu vjen lamtumira e ikonës së kampionëve të Skënderbeut, Bledi Shkëmbi, që për

Lexo me Shume

FSHF me fushatë unike, fanella të personalizuara për Ismail Kadare dhe Dritëro Agollin

  FSHF me fushatë unike, fanella të personalizuara për Ismail Kadare dhe Dritëro Agollin

Një fushatë unike e Federatës Shqiptare të Futbollit synon promovimin e Kombëtares shqiptare përtej futbollit. Presidenti i FSHF-së, Armando Duka,

Lexo me Shume

Dhuna në derbi, Tirana dënohet me 8 ndeshje pa spektatorë, gjobitet Partizani

  Dhuna në derbi, Tirana dënohet me 8 ndeshje pa spektatorë, gjobitet Partizani

Incidentet e shënuara në ndeshjen Tirana-Partizani janë shoqëruar me dënime të vendosura nga Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të

Lexo me Shume

E ardhmja e De Biasit te Kombëtarja Shqiptare, Duka u jep fund polemikave

  E ardhmja e De Biasit te Kombëtarja Shqiptare, Duka u jep fund polemikave

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, u ka dhënë fund polemikave lidhur me qëndrimin ose jo të trajnerit

Lexo me Shume

“Euro 2016”, FSHF publikon axhendën e Kombëtares

  “Euro 2016”, FSHF publikon axhendën e Kombëtares

Federata Shqiptare e Futbollit së bashku me trajnerin e kuqezinjve kanë publikuar axhendën e Kombëtares Shqiptare gjatë periudhës së përgatitjeve dhe

Lexo me Shume