Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Francois Hollande"

U ndje i fyer nga deklarata e Hollande, presidenti Putin anulon vizitën e tij në Paris

    U ndje i fyer nga deklarata e Hollande, presidenti Putin anulon vizitën e tij në Paris

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka anuluar vizitën e tij të planifikuar në Paris. Mësohet se Kremlini akuzon Francën se ka fyer udhëheqësin rus. Mëngjesin e së martës, Moska zyrtare

Lexo me Shume

Takimi Renzi-Merkel-Hollande: Për një Europë më pak burokratike

    Takimi Renzi-Merkel-Hollande: Për një Europë më pak burokratike

Kryeministri italian Matteo Renzi, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Presidenti i Francës, Francois Hollande janë mbledhur së bashku për zhvillimin e një minisamiti për të diskutuar çështje si: emigracioni, terrorizmi

Lexo me Shume

Franca dekoron Ismail Kadarenë me titullin “Komandant i Legjionit të Nderit”

    Franca dekoron Ismail Kadarenë me titullin “Komandant i Legjionit të Nderit”

Presidenti i Francës, Francois Hollande, i ka dorëzuar  shkrimtar shqiptar Ismail Kadare, dekoratën “Komandant i Legjionit të Nderit”, titulli më i lartë i Republikës franceze që jepet për merita të

Lexo me Shume

Hollande për rrëzimin e avionit egjiptian: Asnjë hipotezë e rrëzuar, asnjë e favorizuar

    Hollande për rrëzimin e avionit egjiptian: Asnjë hipotezë e rrëzuar, asnjë e favorizuar

Në një deklaratë për mediat, Presidenti i Francës, Francois Hollande konfirmoi rrëzimin e avionit egjiptian në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ai theksoi se hetimi ka nisur ndërkohë

Lexo me Shume

“Euro 2016”, Hollande: 3,000 persona shtesë për sigurinë

    “Euro 2016”, Hollande: 3,000 persona shtesë për sigurinë

Në një deklaratë të kësaj të marte, presidenti i Francës, Francois Hollande, ka bërë me dije se firmat private të sigurisë kanë punësuar 3,000 persona ekstra për të siguruar mbarëvajtjen

Lexo me Shume