Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "France"

Sulmi terrorist në Nice, në pranga tetë persona

    Sulmi terrorist në Nice, në pranga tetë persona

Autoritetet franceze bëjnë të ditur se janë kryer tetë arrestime të reja në kuadër të hetimeve që  vazhdojnë lidhur me sulmin në Nice të Francës, ku mbetën të vdekur 86

Lexo me Shume

Ndalimi i burkës në Francë. Gjykata Supreme “rrëzon” autoritetet franceze.

    Ndalimi i burkës në Francë. Gjykata Supreme “rrëzon” autoritetet franceze.

Gjykata Supreme Administrative franceze ka shpallur sot vendimin përfundimtar lidhur me ndalimin e burkës në Francë. Ky vendim erdhi si pasojë e veprimeve të autoriteteve të Nicës dhe rreth 30

Lexo me Shume

Terrorizmi – Ish-gjykatësi francez: Na pret një vit i frikshëm!

    Terrorizmi – Ish-gjykatësi francez: Na pret një vit i frikshëm!

“Do të jetë një vit i frikshëm deri në zgjedhjet presidenciale të vitit 2017. Për këtë arsye joshja e ISIS për t’u përqendruar në Francë do të jetë edhe më

Lexo me Shume

Itali e Francë, nesër myslimanët në kisha për t’u bashkuar kundër terrorizmit

    Itali e Francë, nesër myslimanët në kisha për t’u bashkuar kundër terrorizmit

“Është një gjest i jashtëzakonshëm, që nxjerr “jashtë loje” ata që duan të përçajnë, ata që duan një strategji terrori”. Kështu shprehet don Ivan Maffeis për iniciativën e Qendrës së

Lexo me Shume

Gjashtë të arrestuar për tragjedinë në Nice, mes tyre një çift shqiptar

    Gjashtë të arrestuar për tragjedinë në Nice, mes tyre një çift shqiptar

Hetimi për ngjarjen e rëndë të shënuar në Nice tri ditë më parë vijon, teksa disa persona janë duke u mbajtur në paraburgim, mes tyre dhe një çift shqiptar që

Lexo me Shume

Sulmi në Nice – Gruaja gjen foshnjën e saj 8-muajshe pas apelit për ndihmë në Facebook

    Sulmi në Nice – Gruaja gjen foshnjën e saj 8-muajshe pas apelit për ndihmë në Facebook

Na vjen edhe një histori me fund të lumtur nga mbrëmja e djeshme e terrorit në Nice të Francës. Quhet Tiava një nënë e cila gjatë sulmit, në momentet kaotike

Lexo me Shume

Kamioni godet turmën, dhjetëra të vdekur në Francë

    Kamioni godet turmën, dhjetëra të vdekur në Francë

Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë festimeve të “Bastille Day” në Nice, qytetin jugor të Francës. Referuar raportimeve të mediave dhe imazheve të shpërndara në Twitter, dhjetëra njerëz shihen

Lexo me Shume

Franca humbi finalen “në shtëpi”, shpërthejnë trazirat në Paris

    Franca humbi finalen “në shtëpi”, shpërthejnë trazirat në Paris

Fitorja e Portugalisë nuk është pritur aspak mirë në Francë. Mënjëherë pas përfundimit të ndeshjes, në Paris shpërthyen trazirat. Tifozët francezë nisën të godisnin me shishe qelqi, çka detyroi policinë

Lexo me Shume

Euro 2016 – Finalja Portugali-Francë: ja formacionet zyrtare…

  Euro 2016 – Finalja Portugali-Francë: ja formacionet zyrtare…

Vetëm pak minuta na ndajnë tashmë nga finalja e shumëpritur e Euro 2016 mes Portugalisë e Francës dhe emocionet në

Lexo me Shume

Euro 2016 – Didier Deschamps: Do doja të luaja dhe unë!

  Euro 2016 – Didier Deschamps: Do doja të luaja dhe unë!

Nesër në mbrëmje luhet finalja e shumëpritur e Euro 2016, Portugali-Francë dhe emocionet janë të mëdha në të dyja kampet.

Lexo me Shume

Francë, akuzohen 4 priftërinj të tjerë për pedofili

  Francë, akuzohen 4 priftërinj të tjerë për pedofili

Arqipeshkvi i Lionit, kardinali Philippe Barbarin, ka deklaruar se ka pezulluar 4 priftërinj të akuzuar për pedofili, duke shpjeguar se

Lexo me Shume

Akt terrorist në Francë, vritet shefi i policisë dhe bashkëshortja e tij. Hollande: Kërcënim serioz

  Akt terrorist në Francë, vritet shefi i policisë dhe bashkëshortja e tij. Hollande: Kërcënim serioz

Një sulm terrorist është shënuar së fundmi në Francë, ku kanë mbetur të vrarë një shef policie dhe bashkëshortja e

Lexo me Shume

150 rusë prapa dhunës në “Euro 2016”, qeveria franceze kërkon të ndalohet konsumimi i alkoolit

  150 rusë prapa dhunës në “Euro 2016”, qeveria franceze kërkon të ndalohet konsumimi i alkoolit

Rreth 150 rusë ishin prapa dhunës së ushtruar në Marsejë, në prag dhe gjatë ndeshjes Angli-Rusi të “Euro 2016”. Lajmi

Lexo me Shume

(Foto) Euro 2016 – ‘Plas’ dhuna në Marsejë. Huliganët anglezë ndalohen nga policia

(Foto) Euro 2016 – ‘Plas’ dhuna në Marsejë. Huliganët anglezë ndalohen nga policia

Ende pa nisur zyrtarisht Kampionati Europian në Francë, dhuna e tifozerive të ndryshme ka krijuar jo pak rrëmujë! Për të

Lexo me Shume

(Video) Euro 2016 – Kombëtarja shqiptare, ‘live’ në faqen e UEFA EURO në Facebook

  (Video) Euro 2016 – Kombëtarja shqiptare, ‘live’ në faqen e UEFA EURO në Facebook

Tashmë nuk është më një ëndërr! Për rreth 2 orë nis ndeshja hapëse e Euro 2016 dhe Shqipëria do të

Lexo me Shume

Euro 2016 – Qeveria franceze lançon aplikacionin që lajmëron qytetarët për rrezikun terrorist

  Euro 2016 – Qeveria franceze lançon aplikacionin që lajmëron qytetarët për rrezikun terrorist

Vetëm dy ditë na ndajnë nga fillimi i “Euro 2016” dhe masat e marra nga shteti francez për sigurinë e

Lexo me Shume

“Euro 2016”, Flamuri shqiptar do të “pushtojë” Francën

  “Euro 2016”, Flamuri shqiptar do të “pushtojë” Francën

Më 15 Qershor, ditën që Kombëtarja Shqiptare do të përballet me Francën në qytetin e Marsejës, do të valëvitet flamuri

Lexo me Shume

Franca dekoron Ismail Kadarenë me titullin “Komandant i Legjionit të Nderit”

  Franca dekoron Ismail Kadarenë me titullin “Komandant i Legjionit të Nderit”

Presidenti i Francës, Francois Hollande, i ka dorëzuar  shkrimtar shqiptar Ismail Kadare, dekoratën “Komandant i Legjionit të Nderit”, titulli më

Lexo me Shume

Parlamenti francez gati për të ndaluar ligjërisht punën jashtë orarit

  Parlamenti francez gati për të ndaluar ligjërisht punën jashtë orarit

E keni bezdi kur kontrolloni email-in e punës në fundjavë, pas punës apo në pushime? Epo, Franca është vendi i

Lexo me Shume

“Euro 2016”, ISIS planifikon të sulmojë Marsejën, më 15 qershor luan Shqipëria

  “Euro 2016”, ISIS planifikon të sulmojë Marsejën, më 15 qershor luan Shqipëria

Shteti Islamik dyshohet se po planifikon të sulmojë qytetin e Marsejës, ku do të zhvillohen së afërmi ndeshja mes Anglisë

Lexo me Shume

Franca , “shënjestra” e radhës e Era Istrefit

  Franca , “shënjestra” e radhës e Era Istrefit

  Pas performancës në Gjermani në televizionin “Pro 7”, Era Istrefi ka qenë e ftuar në Francë në radio NRJ.

Lexo me Shume