Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "fotografi"

Të qeshësh më shumë teksa udhëton?! Dikush e ka gjetur mënyrën

    Të qeshësh më shumë teksa udhëton?! Dikush e ka gjetur mënyrën

Një fotograf ka gjetur një mënyrë mjaft argëtuese për t’i bërë turistët të qeshin më tepër teksa vizitojnë një zonë turistike të një vendi të caktuar. Artisti londinez Rich McCor

Lexo me Shume

Fotografia e Ramës me Obamën, Bilal Shehu pranon se fondi erdhi nga Shqipëria

    Fotografia e Ramës me Obamën, Bilal Shehu pranon se fondi erdhi nga Shqipëria

Shtetasi Bilal Shehu me banim në Paramus të Nju Xhersit ka pranuar në seancën gjyqësore se ka ndihmuar në fshehjen e kontributeve të huaja gjatë fushatës presidenciale të vitit 2012

Lexo me Shume

Armina Mevlani: Unë, një koketë si Marilyn Monroe

    Armina Mevlani: Unë, një koketë si Marilyn Monroe

Blogerja Armina Mevlani ka realizuar së fundmi një set fotografik në përkujtim të Marilyn Monroe pikërisht këtë muaj, në “Muajin e Monroe” siç shprehet Mevlani. Në shkrimin që mund ta

Lexo me Shume

Kjo foto e mrekullueshme fshihet vazhdimisht nga Instagrami. Revoltohet fotografja

    Kjo foto e mrekullueshme fshihet vazhdimisht nga Instagrami. Revoltohet fotografja

Fotografja Jes Jackson e “Itty Bitty Photographer” është bërë edhe më e njohur pas kthimit të fotos së saj në virale. Një shkrepje gjatë një momenti lindjeje në një shtëpi

Lexo me Shume

9 këshillat për të shkrepur foton perfekte

9 këshillat për të shkrepur foton perfekte

  Nëse mendoni se të bësh një foto të bukur është e thjeshtë, atëherë duhet ta mendoni 2 herë. Steve McCurry, një fotograf i njohur për foton e famshme “Afganian

Lexo me Shume

Armina Mevlani, tashmë mund ta gjeni në tregjet botërore

Armina Mevlani, tashmë mund ta gjeni në tregjet botërore

    Tashmë nuk është gjë e re që Armina Mevlani është një personazh i kërkuar nga revista prestigjioze të modës për të kryer sete fotografike. Pak muaj më parë

Lexo me Shume

6 aplikacione të nevojshme për t’i bërë fotografitë tuaja argëtuese

6 aplikacione të nevojshme për t’i bërë fotografitë tuaja argëtuese

Në botën dixhitale që po jetojmë të shkrepësh një fotografi nuk do të thotë se është përfundimi i një procesi, përkundrazi është vetëm fillimi. Nëse doni që një fotografi ta

Lexo me Shume

20 fotografi prekëse, të cilat risjellin emocionet e së kaluarës

20 fotografi prekëse, të cilat risjellin emocionet e së kaluarës

  Taylor Jones, themeluesi i blogut  “Dear Photography”, po shihte një ditë një kuti me fotografi të vjetra të familjes, kur gjeti një foto të vëllait të tij të vogël

Lexo me Shume

(Foto) Foto të adhurueshme me prapaskena të papritura

(Foto) Foto të adhurueshme me prapaskena të papritura

Jetesa me një fëmijë të vogël i ndryshon kujtdo jetën. Disa pohojnë se i bën më të pjekur dhe fillojnë

Lexo me Shume

A ju shkon ndërmend kush është personazhi në foto?

A ju shkon ndërmend kush është personazhi në foto?

Ajo është një artiste me përmasa ndërkombëtare tashmë dhe  emri i saj lakohet mes emrash shumë të famshëm si Nicki

Lexo me Shume