Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "fotograf"

Michael Buble pozon për fotografin shqiptar

    Michael Buble pozon për fotografin shqiptar

Në profilin zyrtar të fotografit të njohur shqiptar, Fadil Berisha, mund të gjesh personazhe të ndryshëm shqiptarë e të huaj, të cilët kanë pozuar për aparatin e tij. Së fundmi

Lexo me Shume

(FOTO) Nëna fotografon vetë gjithë procesin e lindjes

    (FOTO) Nëna fotografon vetë gjithë procesin e lindjes

Lisa Robinson Ward, një fotografe profesioniste, e ka marrë seriozisht profesionin e saj. Me një përkushtim të pabesueshëm, ajo ka memorizuar përmes fotove lindjen e vajzës së saj. Fotografja nga

Lexo me Shume

Ndërron jetë fotografi i “New York Times”, pionier i stilit të rrugës

    Ndërron jetë fotografi  i “New York Times”, pionier i stilit të rrugës

Ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare Bill Cunningham, fotografi i famshëm i stilit të rrugës. Ai konsiderohet si pionier i këtij stili për fotot e realizuara nëpër rrugët e Amerikës

Lexo me Shume

28 portretet e Festivalit të Kanës

    28 portretet e Festivalit të Kanës

Fotografi Stephan Vanfleteren sjell 28 portretet e disa personaliteteve të pranishëm në Festivalin e Kanës gjatë kohëzgjatjes së këtij eventi. Fotografitë janë publikuar në rrjetet sociale të “Le Monde”. Shfletoni

Lexo me Shume

“Dreaming of Life”, dokumentari rreth refugjatëve në Idomeni

“Dreaming of Life”, dokumentari rreth refugjatëve në Idomeni

Gjendja e refugjatëve është folur gjatë në media në të gjithë botën. Fotografi Morteza Jafari ka fotografuar nga afër gjendjen e refugjatëve sirianë gjatë qëndrimit në Idomeni dhe Mytilini në

Lexo me Shume