Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Formula 1"

Përkeqësohet gjendja e Michael Schumacher!

    Përkeqësohet gjendja e Michael Schumacher!

Vijnë lajme të këqia për shëndetin e Michael Schumacher! Informacionin shokues e jep e përditshmja amerikane “Neës Every Day” e cila citon një neurokirurg anonim që ka informacione rreth kampionit

Lexo me Shume

Red Bull ndëshkon Daniil Kvyat. E dërgon te Toro Rosso

    Red Bull ndëshkon Daniil Kvyat. E dërgon te Toro Rosso

Një lajm i keq vjen për pilotin Daniil Kvyat pas garës zhgënyese të fundjavës që kaloi, në Rusi! Skuderia Red Bull ka vendosur që duke filluar nga gara e ardhshme

Lexo me Shume

F1: Benz pengon Hamilton?!

    F1: Benz pengon Hamilton?!

Gara e djeshme në Formula 1 duket se ka qenë një simfoni e Mercedez-it, pasi për një kohë të gjatë të dy pilotët e kësaj kompanie, si Rosberg ashtu edhe

Lexo me Shume

Ecclestone: Jo femrave në gara!

    Ecclestone: Jo femrave në gara!

Sërish deklarata polemizuese nga kreu i Formula 1, Bernie Ecclestone. A kanë vend femrat në njëvendëshet e garave të automobilizmit? Jo, thjesht një fantashkencë! I pyetur gjatë një interviste në

Lexo me Shume

Formula 1 – Alonso do të marrë pjesë në Çmimin e Madh të Kinës

    Formula 1 – Alonso do të marrë pjesë në Çmimin e Madh të Kinës

Tashmë nuk ka më dyshime, Fernando Alonso do të garojë me McLaren-in e tij në garën e radhës të Çmimit të Madh të Kinës. Spanjolli e kishte marrë lejen që

Lexo me Shume

Çmimi i Madh i Bahreinit – Alonso e bën pushim

    Çmimi i Madh i Bahreinit – Alonso e bën pushim

Spanjolli Fernando Alonso nuk do të marrë pjesë këtë fundjavë në Çmimin e Madh të Bahreinit, pas aksidentit të frikshëm që bëri në garën e parë në Melburn. Sipas FIA-s,

Lexo me Shume