Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Flamuri"

50 flamuj të rrallë shqiptarë tani në një muze

    50 flamuj të rrallë shqiptarë tani në një muze

Koleksionisti i njohur Shpëtim Sala, i cili është kryetari i Qendrës Mbarëkombëtare të Koleksionistëve Shqiptarë, e zhvillon prej vitesh pasionin e tij, koleksionin. Pas ekspozitës së muajit mars në Muzeun

Lexo me Shume

Sulmi agresor në tren, refugjati afgan kishte flamurin e ISIS të vizatuar

    Sulmi agresor në tren, refugjati afgan kishte flamurin e ISIS të vizatuar

Një flamur i ISIS i pikturuar me dorë është gjetur në dhomën e refugjatit afgan i akuzuar për sulmin me sëpatë në një tren në jug të Gjermanisë. Agresori 17-vjeçar

Lexo me Shume

Kishin stampuar flamurin shqiptar në makinë, autoritetet malazeze gjobisin shqiptarët që ktheheshin nga Franca

    Kishin stampuar flamurin shqiptar në makinë, autoritetet malazeze gjobisin shqiptarët që ktheheshin nga Franca

Autoritetet malazeze kanë gjobitur me 230 euro katër shtetas shqiptarë që po ktheheshin nga Franca pas përfundimit të rrugëtimit të Kombëtares Shqiptare në “Euro 2016”. Ngjarja ka ndodhur në qytetin

Lexo me Shume

Javë me fat për Kosovën, Eurovisioni pranon dhe flamujt jopjesëmarrës

    Javë me fat për Kosovën, Eurovisioni pranon dhe flamujt jopjesëmarrës

Eurovisioni ka vendosur të pranojë edhe flamujt e shteteve që nuk janë pjesëmarrëse në festivalin europian të muzikës. Përmes faqes zyrtare, Unioni i Transmetuesve Europianë bëjnë me dije ndryshimin e

Lexo me Shume

Ndalimi i flamurit të Kosovës në Eurovizion, Lunaçek reagon ashpër

    Ndalimi i flamurit të Kosovës në Eurovizion, Lunaçek reagon ashpër

Raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunaçek, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të EBU-së për të ndaluar valëvitjen e flamurit të Kosovës gjatë netëve të koncertit dhe vendosjen e flamurit

Lexo me Shume

Ndalimi i flamurit të Kosovës, Eurovizioni sqaron pse nuk do të lejohet

    Ndalimi i flamurit të Kosovës, Eurovizioni sqaron pse nuk do të lejohet

Një ditë më parë, unioni i transmetuesve europian bëri publike rregullat e përdorimit të flamujve gjatë Eurovizionit që do të zhvillohet në datat 10, 12 dhe 14 maj në Suedi. Mes

Lexo me Shume

Djegia e flamurit, MPJ e Kosovës i dorëzon Notë Proteste Malit të Zi

    Djegia e flamurit, MPJ e Kosovës i dorëzon Notë Proteste Malit të Zi

Mbrëmjen e kaluar, disa persona të paidentifikuar kanë djegur flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në qendër të Podgoricës. Lidhur me këtë incident, ka reaguar Ministri i Punëve të Jashtme të

Lexo me Shume