Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Fitues"

Çfarë ndodhi mbrëmë në BET Awards 2016?

Çfarë ndodhi mbrëmë në BET Awards 2016?

    Mbrëmë është zhvilluar ceremonia e 15-të e ndarjes së çmimeve BET Awards në Microsoft Theatre, Los Anxhelos, ku janë ndarë plot 21 çmime në kategori të ndryshme. Ajo

Lexo me Shume

Finalizohen “Netët e Klipit Shqiptar”, triumfon Rozana Radi

Finalizohen “Netët e Klipit Shqiptar”, triumfon Rozana Radi

  Mbrëmjen e kaluar është zhvilluar nata finale e “Netët e Klipit Shqiptar”, e cila ka kulmuar një rrugëtim të gjatë me dhënien e trofeve për 14 kategoritë. Ajo që

Lexo me Shume

Lotaria Amerikane, shpallen sot fituesit

    Lotaria Amerikane, shpallen sot fituesit

Prej orës 18:00 të ditës së sotme, shqiptarët që kanë aplikuar në Tetor 2015 për Lotarinë Amerikane, do njihen sot me rezultatin. Në njoftimin e saj, Ambasada Amerikane bën të

Lexo me Shume

Shqiptari nga Peja, fitues i garës botërore për logon e shtypit të lirë 2016

    Shqiptari nga Peja, fitues i garës botërore për logon e shtypit të lirë 2016

Një i ri nga Peja është është shpallur fitues i garës botërore për “shtypin e lirë”. Lajmi për shpalljen e tij fitues është bërë nga zëdhënësi i Departamentit Amerikan të

Lexo me Shume

Zgjedhjet në universitete, ja fituesit në rang vendi. Në UT, Mynyr Koni në avantazh

    Zgjedhjet në universitete, ja fituesit në rang vendi. Në UT, Mynyr Koni në avantazh

U zhvilluan dje zgjedhjet për drejtuesit e universiteteve publike në vend. Deri tani kanë dalë rezultatet për disa universitete, ndërkohë që në Universitetin e Tiranës, kandidati Mynyr Koni, i cili

Lexo me Shume

“Ëndrra ime 2016”, shpallen të rinjtë fitues

    “Ëndrra ime 2016”, shpallen të rinjtë fitues

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi së bashku me zyrtarë të tjerë janë takuar me fituesit e projektit “Ëndrra ime 2016”, të cilët kanë pasur ide inovative për biznes. Të rinjtë fitues kanë

Lexo me Shume