Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Fitore"

Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi arrin një tjetër sukses

    Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi arrin një tjetër sukses

Mediat botërore shkruan shumë për fitoren e Majlindës dhe se si Kosova arriti për herë të parë të sigurojë medaljen e artë olimpike. Por përveç transmetimit të këtij suksesi, sportistja

Lexo me Shume

Rio 2016, Kelmendi mposht kundërshtaren, kalon në çerekfinale

    Rio 2016, Kelmendi mposht kundërshtaren, kalon në çerekfinale

Majlinda Kelmendit i janë dashur vetëm 25 sekonda për të vendosur vazhdimësinë në Lojërat Olimpike 2016. Ajo e ka fituar këtë përballje të parë duke mundur zviceranen Elvelye Tschopp. Xhudistja

Lexo me Shume

Serena Williams fiton “Wimbledon 2016”

    Serena Williams fiton “Wimbledon 2016”

Numri Një në botë Serena Williams është shpallur fituese e “Wimbledon 2016”, turneut më të njohur në sportin e tenisit. Ajo arriti të mundë gjermanen Angelique Kerber me rezultatin 2:0

Lexo me Shume

Ambasada Amerikane: Urime shqiponja, fitore historike!

    Ambasada Amerikane: Urime shqiponja, fitore historike!

Fitorja historike e shënuar mbrëmjen e djeshme është përshëndetur edhe nga Ambasada Amerikane në Tiranë. Në postimin e saj në rrjetin social “Facebook”, ambasada uron shqiponjat. “Urime, shqiponja! Fitorja juaj

Lexo me Shume

Granit Xhaka: Urime Shqipërisë për tre pikëshin e parë në Kampionatin Europian

    Granit Xhaka: Urime Shqipërisë për tre pikëshin e parë në Kampionatin Europian

Lojtari me origjinë shqiptare Granit Xhaka që luan për Kombëtaren zvicerane në “Euro 2016”, nuk ka harruar të urojë Shqipërinë për fitoren e saj të shënuar dje në stadiumin e

Lexo me Shume

CNN: Franca arrin në fund të mundë Shqipërinë

    CNN: Franca arrin në fund të mundë Shqipërinë

Në një artikull kushtuar ndeshjes së djeshme të Kombëtares Shqiptare që u përball me vendin pritës Francën, CNN shkruan fillimisht “Nëse nuk mund të jesh i mirë, je me fat”, referuar

Lexo me Shume

Vuçiç shpall fitoren në zgjedhjet e Serbisë

    Vuçiç shpall fitoren në zgjedhjet e Serbisë

Në një konferencë të mbajtur mbrëmjen e djeshme, Aleksandar Vuçiç ka shpallur fitoren dhe ka prezantuar rezultatet e zgjedhjeve sipas llogaritjeve të tij. Referuar këtyre llogaritjeve, “Serbia Fiton”, ku bën pjesë

Lexo me Shume