Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Fitness"

Doni një trup perfekt? Ja cilët duhet të ndiqni në Instagram për t’ju mësuar

Doni një trup perfekt? Ja cilët duhet të ndiqni në Instagram për t’ju mësuar

Kayla Itsines (@kayla_itsines) ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Profili i kësaj “guruje” australiane të fitnesit është plot me ushtrime 28-minutëshe, të cilat mund të bëhen edhe nga

Lexo me Shume

(Intervistë) Muzikë dhe palestër me Dori DJ

(Intervistë) Muzikë dhe palestër me Dori DJ

  Ushtrimet ◄ Back Next ► Picture 1 of 12 Kur pasioni të udhëheq është shumë më e thjeshtë t’i bësh gjërat ashtu siç duhet. Dorian Gjergji, një nga DJ-të

Lexo me Shume

Ja çfarë duhet të bëni për të pasur një bark të sheshtë

Ja çfarë duhet të bëni për të pasur një bark të sheshtë

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Ju hani ushqime të ngrira dhe të paketuara. Mendoni se këto lloj ushqimesh kanë pak kalori, por ato kanë shumë sheqer,

Lexo me Shume

Që sot, mjafton vetëm një ushtrim që të dobësoheni

    Që sot, mjafton vetëm një ushtrim që të dobësoheni

Çdo njeri ka nevojë t’i kushtojë rëndësi stërvitjes gjatë rutinës të tij ditore.  Shumë njerëz, për shkak të ngarkesës së punës, nuk mund të gjejnë kohë për stërvitje. Por  stërvitja

Lexo me Shume

Në formë perfekte për vetëm 9 minuta

Në formë perfekte për vetëm  9 minuta

Programi i ushtrimeve kardio nuk kërkon pajisje apo peshë shtesë. Ky program përbëhet nga 9 ushtrime, të cilat marrin vetëm nga një minutë kohë. Për të bërë këtë stërvitje ju

Lexo me Shume

Të hani keq një herë në javë ju ndihmon të bini në peshë

    Të hani keq një herë në javë ju ndihmon të bini në peshë

Sipas shkencëtarëve, një ditë në javë duhet ta kënaqni veten duke ngrënë çokollata dhe ushqime të cilat i konsideroni si të dëmshme, kjo do t’ju ndihmojë të humbni peshë më

Lexo me Shume

Ushqimet që sugjeron një instruktor palestre

Ushqimet që sugjeron një instruktor palestre

Peshku ton ◄ Back Next ► Picture 1 of 12 Përpara stërvitjes së mëngjesit duhet të konsumoni peshk ton me domate, vaj ulliri dhe pak rigon. Kjo ju siguron uljen

Lexo me Shume

15 zakone që ju bëjnë të digjni 100 kalori çdo ditë

    15 zakone që ju bëjnë të digjni 100 kalori çdo ditë

Ju çdo ditë humbni deri në 100 kalori dhe nuk e kuptoni këtë. Punët apo veprimet që bëni gjatë ditës ju bëjnë t’i humbni këto kalori pa e kuptuar. Ju

Lexo me Shume

7 ushtrime që nuk duhet të bëni në palestër

  7 ushtrime që nuk duhet të bëni në palestër

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Ju mund të përdorni një peshë të rëndë për t’u ndier

Lexo me Shume

(VIDEO) Ja si mund të arrini të pasmet perfekte!

(VIDEO) Ja si mund  të arrini të pasmet perfekte!

Shpesh vajzat nuk janë të kënaqura me format e tyre trupore, prandaj nisin dietat, ushtrimet dhe palestrën.  Çdo femër do të

Lexo me Shume