Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "film"

Sulmi në Nice, filmi “Bastille Day” hiqet nga kinematë franceze

    Sulmi në Nice, filmi “Bastille Day” hiqet nga kinematë franceze

Filmi “Bastille Day” nuk do mund të ndiqet në kinematë franceze pas sulmit të shënuar mbrëmjen e së enjtes në Nice. Në film, aktori Idris Elba luan rolin e një

Lexo me Shume

Rihanna njofton publikimin e kolonës zanore të “Star Treck”

    Rihanna njofton publikimin e kolonës zanore të “Star Treck”

Këngëtarja ka njoftuar gjatë së dielës se kënga e saj “Sledgehammer” do të debutojë në filmin “Star Trek Beyond”. Por fansave të saj nuk do t’u duhet të presin deri

Lexo me Shume

5 filma që shpjegojnë pse Britania votoi për daljen nga BE

    5 filma që shpjegojnë pse Britania votoi për daljen nga BE

Vetëm dy ditë nga publikimi i rezultatit të referendumit që vendosi për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian, vendim që ka shkaktuar hutim dhe debate, iu rendisim pesë

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Flaka Krelani, pjesë e një filmi të huaj

    (Ekskluzive) Flaka Krelani, pjesë e një filmi të huaj

Jo rrallë herë zëri i këngëtarëve shqiptarë ka tërhequr vëmendjen e producentëve e regjisorëve të huaj, qofshin këta nga rajoni, kontinenti apo bota. Këtë herë është Flaka Krelani, e cila

Lexo me Shume

Të vërtetat e “zhveshura” të Paris Hilton, tanimë një film

    Të vërtetat e “zhveshura” të Paris Hilton, tanimë një film

Tanimë filmat dokumentarë janë një trend në Hollivud. Nuk ka rëndësi nëse je modele, këngëtare, artiste apo aktore, të duhet patjetër një film dokumentar mbi veten. Pikërisht këtë gjë po

Lexo me Shume

Bleona Qereti martohet me një prift

    Bleona Qereti martohet me një prift

Në puntatën e sotme të “Your face sounds familiar”, këngëtarja Bleona Qereti bëri të ditur disa detaje lidhur me angazhimin e saj më të fundit në një film në Holliwood. Gjatë

Lexo me Shume

“PriFilmFest” mbyll siparin me “Gratë”. Destani: Së shpejti me një projekt të madh kombëtar

    “PriFilmFest” mbyll siparin me “Gratë”. Destani: Së shpejti me një projekt të madh kombëtar

Edicioni i 8 të Festivalit ndërkombëtar të Filmit, “PriFilmFest” ka shfaqur në Prishtinë premierën rajonale “Frauen”, në shqip “Gratë”. Një ndër rolet kryesore në këtë film kishte dhe aktori shqiptar

Lexo me Shume

Bleona në një tjetër projekt Hollivudi

Bleona në një tjetër projekt Hollivudi

Pak kohë më parë, Bleona Qerreti pati lajmëruar tek emisioni “Zonë e lirë” se shumë shpejt do ta shihnim në një tjetër produksion filmi hollivudian. Dhe paska qenë e vërtetë!

Lexo me Shume

Anne Hathaway, Julie Andrews dhe Garry Marshall bëhen gati për “Ditari i Princeshës 3”?

  Anne Hathaway, Julie Andrews dhe Garry Marshall bëhen gati për “Ditari i Princeshës 3”?

Vetëm muajin e kaluar, Garry Marshall deklaroi se ai dhe Anne Hathaway kanë në plan të ndërmarrin iniciativën e vazhdimit

Lexo me Shume

Jeta e Adeles në një film

Jeta e Adeles në një film

Aktorja australiane Rebel Wilson është e njohur për rolet e saj komike në “Pitch Perfect” dhe supozohet se do të

Lexo me Shume