Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "FIFA"

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet 7 vende, Kosova fiton 4

    Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet 7 vende, Kosova fiton 4

Publikimi i renditjes së fundit të organizmit botëror të futbollit ka zbuluar pozicionin e Kombëtares Shqiptare, e cila ka humbur 7 vende në renditje. Shkak, mesa duket, është bërë disfata

Lexo me Shume

UEFA: Skënderbeu manipuloi 50 ndeshje, ndërhyri Ridvan Bode

    UEFA: Skënderbeu manipuloi 50 ndeshje, ndërhyri Ridvan Bode

Dokumenti i UEFA-s, ku paraqiten arsyet se pse Skënderbeu u dënua me një vit jashtë kupave të Europës, është zbardhur së fundmi. Zbulohet se ekipi korçar ka manipuluar veç ndeshjeve

Lexo me Shume

Përplasjet në ndeshjen Shqipëri-Maqedoni, rrezikojmë penalizimin nga FIFA

    Përplasjet në ndeshjen Shqipëri-Maqedoni, rrezikojmë penalizimin nga FIFA

Në ndeshjen e luajtur dje në “Loro Boriçi”, ku Shqipëria u përball me Maqedoninë, përballje që u ndërpre për shkak të motit të keq, nuk kanë munguar përplasjet mes dy

Lexo me Shume

“Euro 2016” një ogur i mirë, Shqipëria fiton disa pozicione në ranglistën e FIFA-s

    “Euro 2016” një ogur i mirë, Shqipëria fiton disa pozicione në ranglistën e FIFA-s

Përfaqësimi në Kampionatin Europian të Futbollit, por dhe ndeshjet miqësore të zhvilluara përgjatë muajit Maj,  e kanë ndihmuar Shqipërinë të shënojë rritje në ranglistën e FIFA-s. Mësohet se Kombëtarja Shqiptare ka

Lexo me Shume

Blatter “hedh bombën”: Në Europë trukohen shortet!

    Blatter “hedh bombën”: Në Europë trukohen shortet!

Aktualisht, Joseph Blatter po vuan një skualifikim  prej 6 vitesh për korrupsion, ama nuk mendon të qëndrojë në “hije”, por të kalojë menjëherë në kundërsulm, duke lëshuar akuza drejt sistemit

Lexo me Shume

Shaqiri dhe Xhaka – A do i lejojë FIFA të luajnë për Kosovën?

    Shaqiri dhe Xhaka – A do i lejojë FIFA të luajnë për Kosovën?

Pranimi i Kosovës nga FIFA ditën e premte ishte një lajm historik për të gjithë futbollin shqiptar. Kjo sigurisht që nuk ishte një ditë e gëzueshme për Serbinë, e cila

Lexo me Shume

Kosova në FIFA? Vendimi merret sot

    Kosova në FIFA? Vendimi merret sot

Dita e sotme përbën gjithashtu një rëndësi të veçantë për qytetarët e Kosovës, të cilët do të mësojnë sot nëse Kosova do të pranohet ose jo në FIFA. Pas anëtarësimit

Lexo me Shume

FIFA – Komisioni i Etikës shfajëson Platinin

    FIFA – Komisioni i Etikës shfajëson Platinin

E pabesueshme, por e vërtetë! Pas shumë muajsh procesesh, Komisioni i Etikës i FIFA-s hedh poshtë akuzat më të rënda të bëra drejt ish-kreut të UEFA-s, Michel Platini. Kështu pra,

Lexo me Shume

Sepp Blatter: Largimi nga FIFA më bëri të vuaj! Ndërgjegjen e kam të pastër

  Sepp Blatter: Largimi nga FIFA më bëri të vuaj! Ndërgjegjen e kam të pastër

“Në fillim, largimi nga FIFA më ka bërë të vuaj, ama sot jo më!”  – ka deklaruar ish presidenti i

Lexo me Shume