Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Fier"

Shpërthen bombola e gazit në Fier, flakët përfshijnë lokalin

    Shpërthen bombola e gazit në Fier, flakët përfshijnë lokalin

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një lokal në zonën e Darzezës në Fier. Shkak është bërë shpërthimi i një bombole gazi në lokalin veror prej druri. Mësohet se fillimisht ka

Lexo me Shume

Roskovec, 7-vjeçari vret aksidentalisht të atin

    Roskovec, 7-vjeçari vret aksidentalisht të atin

  Një shtetas 35-vjeçar ka gjetur vdekjen si pasojë e të shtënës me armë zjarri nga një 7-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Vlosh të Roskovecit, në kohën kur Karafil

Lexo me Shume

Zhduket 17-vjeçarja nga Fieri, prindërit: Tha se ndodhej në Kosovë

    Zhduket 17-vjeçarja nga Fieri, prindërit: Tha se ndodhej në Kosovë

Adoleshentja 17-vjeçare nga Marinza e Fierit, L. Rredhi,  është larguar prej një muaji nga shtëpia, por prej pesë ditësh ajo nuk ka patur as kontakt telefonik me prindërit. Rasti është

Lexo me Shume

Cenuan sigurinë e burgut në Fier, arrestohen tre persona të dehur

    Cenuan sigurinë e burgut në Fier, arrestohen tre persona të dehur

Tre shtetas janë vënë në prangat e policisë pasi tentuan të cenojnë sigurinë në burgun e Fierit. U krye arrestimi i shtetasve: Altin Patoku, 41 vjeç, Arber Fejzulla, 31 vjeç

Lexo me Shume

(Intervistë) “Xhuma Bamirësie” krah të “mundurve” të Fierit, pa dallim feje: “Ndihmojmë edhe të krishterët”

    (Intervistë) “Xhuma Bamirësie” krah të “mundurve” të Fierit, pa dallim feje: “Ndihmojmë edhe të krishterët”

Nisma “Xhuma Bamirësie”, nuk ka shumë që është jetësuar, e nxitur nga mjerimi i njerëzve në nevojë të qarkut të Fierit, të cilët nuk kanë kushtet themelore për të jetuar.

Lexo me Shume

Parandalohet krimi në Fier, pranga 2 autorëve

    Parandalohet krimi në Fier, pranga 2 autorëve

Policia e Fierit ka arritur në kohë të parandalojë një krim dhe të arrestojë dy shtetasit që dyshohet se kanosën me armë një të ri në lokal. Ngjarja ka ndodhur

Lexo me Shume

Shitje narkotikësh, kapet 25-vjeçari i shpallur në kërkim

    Shitje narkotikësh, kapet 25-vjeçari i shpallur në kërkim

Policia e Fierit ka vënë në pranga një shtetas të shpallur në kërkim, ndaj të cilit ishte caktuar masa e sigurisë “arrest me burg”. Burime të policisë thanë se është arrestuar

Lexo me Shume

Armë dhe fishekë në automjet, pranga katër të rinjve në Fier

    Armë dhe fishekë në automjet, pranga katër të rinjve në Fier

Katër të rinj, të cilëve iu gjetën fishekë dhe armë pa leje në automjet, janë vënë në prangat e Policisë së Fierit. Shtetasit e arrestuar janë: Aleks Pashaj, 23 vjeç,

Lexo me Shume