Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Fernando Alonso"

Formula 1 – Alonso do të marrë pjesë në Çmimin e Madh të Kinës

    Formula 1 – Alonso do të marrë pjesë në Çmimin e Madh të Kinës

Tashmë nuk ka më dyshime, Fernando Alonso do të garojë me McLaren-in e tij në garën e radhës të Çmimit të Madh të Kinës. Spanjolli e kishte marrë lejen që

Lexo me Shume

Çmimi i Madh i Bahreinit – Alonso e bën pushim

    Çmimi i Madh i Bahreinit – Alonso e bën pushim

Spanjolli Fernando Alonso nuk do të marrë pjesë këtë fundjavë në Çmimin e Madh të Bahreinit, pas aksidentit të frikshëm që bëri në garën e parë në Melburn. Sipas FIA-s,

Lexo me Shume