Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "femije"

Njihuni me VIP-at që kanë marrë vogëlushët në klipet e tyre

    Njihuni me VIP-at që kanë marrë vogëlushët në klipet e tyre

Përveçse kthehen shpesh në muza frymëzimi që këngëtarët tanë të krijojnë muzikë të mirë apo, pse jo, t’i kushtojnë këngë dashurisë së madhe që ndiejnë për ta, ndodh që personazhet

Lexo me Shume

UNICEF: 300 milionë fëmijë thithin ajër toksik, 600 mijë nën 5 vjeç vdesin çdo vit

    UNICEF: 300 milionë fëmijë thithin ajër toksik, 600 mijë nën 5 vjeç vdesin çdo vit

Fondi Ndërkombëtar i OKB-së për Fëmijët (UNICEF) ka shkaktuar alarm me raportin më të fundit të saj, ku raporton se ajri i ndotur shkakton vdekjen çdo vit të 600,000 fëmijëve

Lexo me Shume

Nard Ndoka na prezanton me fëmijët e tij, ja si quhen ata…

    Nard Ndoka na prezanton me fëmijët e tij, ja si quhen ata…

Deputeti Nard Ndoka, njëkohësisht kryetari i PDK-së, na ka prezantuar sot me familjen e tij. Në profilin  e tij në Instagram, deputeti “filozof” ka postuar një foto të fëmijëve të

Lexo me Shume

Mrekulli pas tërmeteve në Itali! Lind në makinë “fëmija e shpresës”

    Mrekulli pas tërmeteve në Itali! Lind në makinë “fëmija e shpresës”

Ndër qindra kërkesat për ndihmë në  numrin 118 pas tërmetit të dytë, njëra ishte edhe ajo e një çifti, prindër të një vogëlusheje që lindi pas tërmetit në kushte tërësisht

Lexo me Shume

Sulmi në Aleppo, 5-vjeçarja jetime nxirret e gjallë nga rrënojat

Sulmi në Aleppo, 5-vjeçarja jetime nxirret e gjallë nga rrënojat

Një dritëz shprese është ndezur në ditën e dytë të bombardimeve që janë intensifikuar në zona të ndryshme të Aleppo-s. Një vogëlushe është nxjerrë nga rrënojat e shtëpisë së saj,

Lexo me Shume

(FOTO / VIDEO, pamje të rënda) ISIS vijon propagandën, urdhëron djaloshin të ekzekutojë pengun

(FOTO / VIDEO, pamje të rënda) ISIS vijon propagandën, urdhëron djaloshin të ekzekutojë pengun

Shteti Islamik ka publikuar një tjetër video propagandistike, ku shihet se si një djalosh jo më shumë se 10 vjeç urdhërohet nga një xhihadist i rritur të qëllojë në drejtim

Lexo me Shume

Tiranë, policia gjen një fëmijë të braktisur në koshin e plehrave

    Tiranë, policia gjen një fëmijë të braktisur në koshin e plehrave

Një fëmijë i braktisur është gjetur ditën e sotme pranë një koshi plehrash në kryeqytet. Mësohet se efektivë të Policisë Bashkiake e kanë gjetur fëmijën rreth 2 vjeç të braktisur

Lexo me Shume

Gjendet trupi i pajetë i një fëmije në Dibër, dyshohet të jetë mbytur

    Gjendet trupi i pajetë i një fëmije në Dibër, dyshohet të jetë mbytur

Trupi i pajetë i një të mituri 10-vjeçar është gjetur ditën e sotme në vendin quajtur “Shenjat e Brezhdanit”, mbi urën e fshatit Muhurr të Dibrës. Kanë qenë prindërit e

Lexo me Shume

Sulm me granatë në Suedi, vdes 8-vjeçari

Sulm me granatë në Suedi, vdes 8-vjeçari

Një sulm me granatë ka goditur një banesë në Suedi, duke lënë të vdekur një fëmijë 8-vjeçar. Yuusuf Warsame nga

Lexo me Shume

Fëmijët vazhdojnë të paguajnë çmimin e konfliktit në Siri. Ja fotoja që po bën xhiron e botës

Fëmijët vazhdojnë të paguajnë çmimin e konfliktit në Siri. Ja fotoja që po bën xhiron e botës

Një fotografi e shpërndarë së fundmi nëpër rrjetet sociale po bën xhiron e botës. Bëhet fjalë për një djalë të

Lexo me Shume

Disa të vërteta të çdo prindi me fëmijën e tij

  Disa të vërteta të çdo prindi me fëmijën e tij

Nuk ka rëndësi se ku jetoni, nëse keni djalë apo vajzë, nëse është fëmija i parë apo i pestë… ka

Lexo me Shume

Gazetari sirian shpërthen në lot: Këtu në Aleppo fëmijët s’kanë ç’të hanë

Gazetari sirian shpërthen në lot: Këtu në Aleppo fëmijët s’kanë ç’të hanë

Një gazetar sirian që punon për “Al Jazeera” ka shpërthyer në lot teksa ishte në transmetim direkt. Milad Fadel po

Lexo me Shume

Aksident në Gjirokastër-Kakavijë, vdesin një grua dhe dy vajza, 7 të plagosur

  Aksident në Gjirokastër-Kakavijë, vdesin një grua dhe dy vajza, 7 të plagosur

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në

Lexo me Shume

Horror në Serbi, pedofili 28-vjeçar përdhunon dhe vret 3-vjeçaren

  Horror në Serbi, pedofili 28-vjeçar përdhunon dhe vret 3-vjeçaren

Një krim makabër është shënuar mbrëmë në Zajeçar të Serbisë, ku 28-vjeçari Vladica Rajkovic rrëmbeu, përdhunoi dhe vrau 3-vjeçaren Angelina

Lexo me Shume

3-vjeçari me kancer, nëna: Çdo qindarkë mund të shpëtojë djalin tim

  3-vjeçari me kancer, nëna: Çdo qindarkë mund të shpëtojë djalin tim

Tre vjeçari Dion është i vogli i familjes prej katër personash, i cili është diagnostikuar së fundmi me leucemi akute

Lexo me Shume

Studimi danez: “Fëmijët me nëna në karrierë, më të prirur për të qenë obezë”

  Studimi danez: “Fëmijët me nëna në karrierë, më të prirur për të qenë obezë”

 Duke vërejtur ndryshimin mes fëmijëve me nëna të punësuara dhe atyre me nëna në karrierë, organizata të ndryshme jofitimprurëse daneze

Lexo me Shume

Moshatarët i vënë litarin në fyt 12-vjeçares. Shihni pasojat!

  Moshatarët i vënë litarin në fyt 12-vjeçares. Shihni pasojat!

  Diskriminimi racial është kthyer përsëri në qendër të vëmendjes në Teksas, SHBA, pasi një vajzë 12-vjeçare me ngjyrë është

Lexo me Shume

Partneret lesbike shpallen fajtore për torturimin dhe vrasjen e 2-vjeçarit

  Partneret lesbike shpallen fajtore për torturimin dhe vrasjen e 2-vjeçarit

Pas bujës që shkaktoi në Britaninë e Madhe lajmi i torturimit dhe vrasjes së një 2-vjeçari nga e ëma dhe

Lexo me Shume

Lërini fëmijët të hanë pisët. Fiksimi pas higjienës rrezikon shëndetin e tyre

  Lërini fëmijët të hanë pisët. Fiksimi pas higjienës rrezikon shëndetin e tyre

Është e vështirë të jesh prind, për shkak se të duhet të përballesh me një sërë sëmundjesh kronike, astmë, intolerancë

Lexo me Shume

14 fotot që tregojnë ç’do të thotë të jesh prind i një djali

14 fotot që tregojnë ç’do të thotë të jesh prind i një djali

  Është i njohur tashmë fakti që jeta ndryshon 360 gradë dhe bëhet si një karusel me ulje e ngritje

Lexo me Shume

Protesta në mbrojtje të të miturve: Nuk jeni vetëm

  Protesta në mbrojtje të të miturve: Nuk jeni vetëm

Pasditen e sotme u zhvillua protesta në mbrojtje të fëmijëve që kanë rënë pre e dhunës dhe abuzimeve seksuale. Qindra

Lexo me Shume