Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Femija"

Bie në përrua, humb jetën 4-vjeçari në Devoll

    Bie në përrua, humb jetën 4-vjeçari në Devoll

Një fëmijë ka humbur jetën pasi ka rënë aksidentalisht në përrua. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Sul-Devoll, ku për pasojë 4-vjeçari gjeti vdekjen. Burime të policisë së

Lexo me Shume

I shpëtoi gjyshes nga duart, 2-vjeçarja bie nga ballkoni

    I shpëtoi gjyshes nga duart, 2-vjeçarja bie nga ballkoni

Një 2-vjeçare ka rënë aksidentalisht nga ballkoni i shtëpisë, teksa ishte duke luajtur. Ajo i ka shpëtuar nga duart gjyshes së saj dhe është afruar menjëherë te ballkoni, ku teksa

Lexo me Shume

Ndërroi jetë bashkë me të ëmën, familjarët dhurojnë organet e 13-vjeçarit shqiptar

    Ndërroi jetë bashkë me të ëmën, familjarët dhurojnë organet e 13-vjeçarit shqiptar

Dejvis Alla, 13 vjeç, ndërroi jetë në një aksident të shënuar në Ferrara, Itali. Së bashku me të, humbi jetën edhe e ëma, Blerina Alla. Pak ditë pas aksidentit, familjarët

Lexo me Shume

Djaloshi 6-vjeçar i dërgon një letër prekëse Obamës

Djaloshi 6-vjeçar i dërgon një letër prekëse Obamës

Muajin e kaluar, njerëz në mbarë botën u tronditën nga fotoja e një 5-vjeçari sirian të plagosur nga sulmet në Aleppo, Omran Daqneesh, i cili shfaqej ulur në sediljen e

Lexo me Shume

Fëmija në Urgjencën e Shkodrës, nuk gjendet asnjë okulist

Fëmija në Urgjencën e Shkodrës, nuk gjendet asnjë okulist

Një fëmijë në gjendje të rëndë shëndetësore është paraqitur në Urgjencën e Spitalit Rajonal Shkodër me nevojë të ngutshme për një okulist. Rasti është transmetuar mbrëmjen e sotme në emisionin

Lexo me Shume

Një nënë humb fëmijën e saj. Gabimi në “Facebook” i kushtoi shtrenjtë

Një nënë humb fëmijën e saj. Gabimi në “Facebook” i kushtoi shtrenjtë

Rrjetet sociale mund të jenë një bekim aq sa dhe një mallkim në të njëjtën kohë. Këtë gjë, një nënë e kuptoi pas gabimit që bëri. Të gjithë duhet ta

Lexo me Shume

Flasin fotografi dhe shpëtimtari i 5-vjeçarit Omran

Flasin fotografi dhe shpëtimtari i 5-vjeçarit Omran

Omran Daqneesh është bërë i njohur në të gjithë botën pas kthimit në virale të fotos ku ai shihet i ulur në karrigen e një autoambulance, i plagosur si pasojë

Lexo me Shume

Vdekja e Almirit, shqiptarët hakmerren. Rrahin vëllanë e atij që përplasi 4-vjeçarin

    Vdekja e Almirit, shqiptarët hakmerren. Rrahin vëllanë e atij që përplasi 4-vjeçarin

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë të shënuar në Kumanovë, ku 4-vjeçari shqiptar Almir Aliu humbi jetën si pasojë e përplasjes nga një mjet që drejtohej prej një shtetasi maqedonas,

Lexo me Shume

1-vjeçarja vdiq pasi gëlltiti një copë arrë, pezullohen 3 mjekë në Elbasan

  1-vjeçarja vdiq pasi gëlltiti një copë arrë, pezullohen 3 mjekë në Elbasan

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “pezullim nga detyra” për tre mjekët e akuzuar për “mjekim të pakujdesshëm” ndaj vogëlushes

Lexo me Shume

Roskovec, 7-vjeçari vret aksidentalisht të atin

  Roskovec, 7-vjeçari vret aksidentalisht të atin

  Një shtetas 35-vjeçar ka gjetur vdekjen si pasojë e të shtënës me armë zjarri nga një 7-vjeçar. Ngjarja ka

Lexo me Shume

Aksident rrugor në autostradën Tiranë-Durrës, fëmija bllokohet brenda mjetit

  Aksident rrugor në autostradën Tiranë-Durrës, fëmija bllokohet brenda mjetit

Një aksident rrugor është shënuar mëngjesin e ditës së sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe

Lexo me Shume

Gjykata e Beratit: Fëmijës ka nevojë t’i rrish me legenin me ujë nga mbrapa

  Gjykata e Beratit: Fëmijës ka nevojë t’i rrish me legenin me ujë nga mbrapa

Një zgjidhje martese që po gjykohet nga Gjykata e Shkallës së Parë Berat është bërë publike në media për shkak

Lexo me Shume

Videoskandali, babai i 3-vjeçarit: Godiste kokën me grushte. Nuk është i vetmi i dhunuar

  Videoskandali, babai i 3-vjeçarit: Godiste kokën me grushte. Nuk është i vetmi i dhunuar

Një ditë më parë, emisioni investigativ “Stop” bëri publike dhunën  e ushtruar ndaj një 3-vjeçari nga administratorja e kopshtit “Diren”,

Lexo me Shume

Mesazhi i veçantë i një babai për të voglin me sindromën Down

  Mesazhi i veçantë i një babai për të voglin me sindromën Down

Babai i të voglit William Lawrence ka menduar t’i lërë një kujtim të bukur të birit. Anëtari më i ri

Lexo me Shume

10 gjëra që duhet t’ia mësoni patjetër fëmijës tuaj

  10 gjëra që duhet t’ia mësoni patjetër fëmijës tuaj

Mundeni të rendisni të gjitha gjërat që fëmija juaj duhet të dijë përpara se ai të quhet mjaftueshëm i rritur?

Lexo me Shume

Fotoja e parë e “trashëgimtarit” Hoxha

  Fotoja e parë e “trashëgimtarit” Hoxha

Pak më parë, bashkëshortja e këngëtarit shqiptar Sinan Hoxha, Andrra Destani, ka postuar një foto të të voglit të tyre

Lexo me Shume

Baballarët që konsumojnë shumë alkool, ja si i rrezikojnë foshnjat e palindura

  Baballarët që konsumojnë shumë alkool, ja si i rrezikojnë foshnjat e palindura

Nga një studim i kryer së fundmi ka rezultuar se mënyra e jetesës së baballarëve ndikon në shëndetin fizik dhe

Lexo me Shume

Shpërthim në një banesë në Korçë, plagoset 8-vjeçari

  Shpërthim në një banesë në Korçë, plagoset 8-vjeçari

Një shpërthim është regjistruar mëngjesin e ditës së sotme në një banesë në qytetin e Korçës. Burime të policisë kanë

Lexo me Shume

(Foto) Vdekja e foshnjës që tronditi Anglinë. Prindërit, dhunë makabre mbi të

  (Foto) Vdekja e foshnjës që tronditi Anglinë. Prindërit, dhunë makabre mbi të

Rasti i vdekjes së një foshnje 21-muajshe si pasojë e dhunës së ushtruar në familje ka bërë bujë në mediat

Lexo me Shume

Kujdestares që rrahu jetimin i bie të fikët gjatë marrjes në pyetje nga policia

  Kujdestares që rrahu jetimin i bie të fikët gjatë marrjes në pyetje nga policia

Policia dhe Ministria e Mirëqenies Sociale kanë reaguar sot për ngjarjen e rëndë të shënuar në Durrës, ku një 3-vjeçar

Lexo me Shume