Blitz

Tag "FBI"

Email-et e Clinton, zyrtarët këshillojnë FBI-në që të mos nisë hetimin

    Email-et e Clinton, zyrtarët këshillojnë FBI-në që të mos nisë hetimin

Pak ditë përpara zgjedhjeve, drejtori i FBI-së, James Comey, informoi përmes një letre nisjen e hetimeve për email-et e kandidates Hillary Clinton. Por mësohet se zyrtarë të lartë, të cilët

Read Full Article

SHBA – FBI godet rrjetin e “Cosa Nostra”-s

    SHBA – FBI godet rrjetin e “Cosa Nostra”-s

Një super-aksion i FBI-së në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka goditur fort rrjetin e njohur të mafias, “Cosa Nostra”. Mbi 40 persona të lidhur me familjet Genovese, Gambino, Lucchese

Read Full Article

Alarm, kreu i FBI-së: Së shpejti do të krijohet diaspora e terroristëve nga Siria!

    Alarm, kreu i FBI-së: Së shpejti do të krijohet diaspora e terroristëve nga Siria!

Sukseset e luftës kundër ISIS-it në Irak e Siri sjellin rritjen e mundësive të atentateve në Europën Perëndimore dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky është alarmi që ka

Read Full Article

Apple publikon raportin: FBI rrit kërkesat për informacione sekrete

    Apple publikon raportin: FBI rrit kërkesat për informacione sekrete

Nga 1 korriku deri më 31 dhjetor të vitit 2015 ka pasur një rritje të madhe të kërkesave për kompaninë Apple nga ana e qeverisë amerikane. Ky informacion jepet nga

Read Full Article

Ambasada amerikane: S’kemi dijeni për një takim mes kryeprokurorit Llalla dhe FBI-së

    Ambasada amerikane: S’kemi dijeni për një takim mes kryeprokurorit Llalla dhe FBI-së

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar lidhur me vizitën e kryeprokurorit Llalla në SHBA.  Ajo shprehet se nuk ka dijeni për ndonjë takim të zhvilluar mes kryeprokurorit

Read Full Article

FBI “thyen” Apple-n!

    FBI “thyen” Apple-n!

Sipas asaj që raporton Departamenti i Drejtësisë në SHBA, FBI ka arritur të zhbllokojë telefonin iPhone të atentatorit të San Bernardinos 3 muaj më parë. Kujtojmë se më 2 dhjetor

Read Full Article

Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

    Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, deklaroi përgjatë ditës së sotme se Byroja Kombëtare e Hetimit do të ngrihet bazuar në modelin e

Read Full Article