Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "fashion"

(Intervista) Çfarë duhet të blejmë dhe çfarë duhet të heqim urgjent nga gardëroba këtë sezon?

    (Intervista) Çfarë duhet të blejmë dhe çfarë duhet të heqim urgjent nga gardëroba këtë sezon?

Me ardhjen e vjeshtës kanë ardhur edhe tendencat e fundit të këtij sezoni.  Tendencat e sezonit vjeshtë-dimër janë prezantuar në Javët e Modës në Milano, Paris, Londër, New York. Shohim

Lexo me Shume

Nuk dini ç’të vishni për mbrëmjen e maturës? Ju vijnë në ndihmë stilistët shqiptar…

    Nuk dini ç’të vishni për mbrëmjen e maturës? Ju vijnë në ndihmë stilistët shqiptar…

Shumë gjimnazistë kanë përfunduar shkollën dhe po përgatiten për mbrëmjen e maturës. Mbrëmja e maturës është një natë që përveç festës për mbarimin e gjimnazit kthehet edhe në pasarelë mode. Vajzat diskutojnë

Lexo me Shume

“Fashion Icon Awards” shkon për: Beyonce-n

“Fashion Icon Awards” shkon për: Beyonce-n

Mbrëmja e kaluar rezervoi një spektakël të vërtetë për të gjithë të apasionuarit pas modës, të cilët kanë ndjekur ndarjen e çmimeve CFDA Awards (The Council Of Fashion Designers of

Lexo me Shume

Postojnë foto si modelë në Instagram, merren masa radikale kundër çiftit iranian

Postojnë foto si modelë në Instagram, merren masa radikale kundër çiftit iranian

“Xhihab” është termi konkret që përdoret në Iran për mbulimin e femrave myslimane. Thënë këtë, Irani nuk i lejon femrat iraniane të mos e veshin xhihab-in dhe nëse një femër

Lexo me Shume

Ja çfarë duhet të blini për sezonin e pranverës

    Ja çfarë duhet të blini për sezonin e pranverës

Pranvera, stina e luleve dhe e ngjyrave. Kur dilni për pazar shpeshherë blini atë që ju pëlqen, disa të tjerë vendosin të bëjnë një listë me gjërat e nevojshme, kurse

Lexo me Shume

5 mënyra për t’u veshur me linjat e vijave

    5 mënyra për t’u veshur me linjat e vijave

Asgjë nuk është më e habitshme sa veshjet me vija. Disa i adhurojnë ato, disa i urrejnë, por për momentin janë pjesë e pandarë e modës. Megjithatë nuk janë aq

Lexo me Shume

“Street style” thyen rregullat e modës në New York

    “Street style” thyen rregullat e modës në New York

Që të jesh në modë nuk do të thotë vetëm të bazohesh te London Fashion Week apo New York Fashion Week. Modën mund ta krijosh siç të pëlqen ty. Modë

Lexo me Shume

Nga dimri në pranverë, po tani çfarë duhet të vesh?

    Nga dimri në pranverë, po tani çfarë duhet  të vesh?

Një periudhë e vështirë është ajo e ndërrimit të stinëve. Kur kalojmë nga dimri në pranverë, ditët akoma pak të ftohta nuk të japin shumë mundësi zgjedhjesh derisa koha të

Lexo me Shume

Çizmet pranverore, trend i momentit

  Çizmet pranverore, trend i momentit

Nuk është e thënë që çizmet të vishen vetëm në dimër. Ato janë një trend që nuk duhet t’i mungojë

Lexo me Shume

Çfarë duhet të veshin vajzat e dobëta?

  Çfarë duhet të veshin vajzat e dobëta?

  Shpeshherë vajzat kanë probleme në kombinimin e veshjes që t’i përshtatet formës së trupit.  Vajzat e shëndetshme mendojnë se

Lexo me Shume

Rëndësi ka stili, jo mosha

  Rëndësi ka stili, jo mosha

Moda është një koncept shumë i rëndësishëm për femrat e çdo grupmoshe. Femrat e moshave të ndryshme zgjedhin që të

Lexo me Shume

10 llojet e këpucëve që çdo femër duhet t’i ketë

  10 llojet e këpucëve që çdo femër duhet t’i ketë

  . Një vit më parë, sandalet me rripa u zëvendësuan nga këpucët e sheshta dhe çizmet e gjata u

Lexo me Shume

Do të jesh një nuse e ASOS këtë verë?

Shumë çifte janë të etur për ekstravagancën. Çmimet e fustaneve të nuseve janë goxha të kripura. Por nuk është e

Lexo me Shume