Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Facebook"

Tërmeti në Itali, “Facebook” aktivizon “safety check”

    Tërmeti në Itali, “Facebook” aktivizon “safety check”

Ashtu si në katastrofa natyrore apo situata të tjera serioze të ngjashme, “Facebook” ka aktivizuar “safety check” pas tërmetit që goditi Italinë qendrore pas mesnate. Ky rrjet social ka kërkuar

Lexo me Shume

Një nënë humb fëmijën e saj. Gabimi në “Facebook” i kushtoi shtrenjtë

Një nënë humb fëmijën e saj. Gabimi në “Facebook” i kushtoi shtrenjtë

Rrjetet sociale mund të jenë një bekim aq sa dhe një mallkim në të njëjtën kohë. Këtë gjë, një nënë e kuptoi pas gabimit që bëri. Të gjithë duhet ta

Lexo me Shume

Facebook-u kap shifra rekord! Fitime marramendëse, mbi 1.7 miliardë përdorues…

    Facebook-u kap shifra rekord! Fitime marramendëse, mbi 1.7 miliardë përdorues…

Facebook-u ka publikuar rezultatet financiare të 3-mujorit të dytë të vitit, duke treguar edhe një herë shifra rekord krahasuar edhe me vitin e kaluar. Në 3 muajt e fundit, rrjeti

Lexo me Shume

Ermal Mamaqi: Akoma nuk ndriçohet ai rrethrrotullim. Edhe sa duhet të vdesin?

    Ermal Mamaqi: Akoma nuk ndriçohet ai rrethrrotullim. Edhe sa duhet të vdesin?

  Ermal Mamaqi i rikthehet aksidentit të rëndë që pësoi pak javë më parë, rast për të cilin u shpreh se “ia falën jetën për së dyti”! Por këtë herë

Lexo me Shume

Orgesa Zaimi: Boll u morët me politikë e fe! Lutjuni Zotit për Shqipërinë!

    Orgesa Zaimi: Boll u morët me politikë e fe! Lutjuni Zotit për Shqipërinë!

Situata e komplikuar në Turqi, ku dy ditë më parë një grup jo i vogël i forcave ushtarake të vendit kërkoi të kryente një grusht shteti që pak orë më

Lexo me Shume

Sulmi në Nice – Gruaja gjen foshnjën e saj 8-muajshe pas apelit për ndihmë në Facebook

    Sulmi në Nice – Gruaja gjen foshnjën e saj 8-muajshe pas apelit për ndihmë në Facebook

Na vjen edhe një histori me fund të lumtur nga mbrëmja e djeshme e terrorit në Nice të Francës. Quhet Tiava një nënë e cila gjatë sulmit, në momentet kaotike

Lexo me Shume

Arbër Çepani: Merrni flamuj, shaje e kapele të presim Luiza Gegën!

    Arbër Çepani: Merrni flamuj, shaje e kapele të presim Luiza Gegën!

Krahas komenteve festive dhe atyre të urimit për atleten Luiza Gega, e cila arriti të merrte Medaljen e Argjendtë në Kampionatin Europian të Atletikës për garën e 3000 metrave, kanë

Lexo me Shume

Dasara Malltezi ka një urim të veçantë për gjyshe Liri Berishën

    Dasara Malltezi ka një urim të veçantë për gjyshe Liri Berishën

Mbesa e ish-kryeministrit Sali Berisha, Dasara Malltezi, ka zgjedhur ta ndajë me të gjithë miqtë e saj në Facebook urimin që i ka bërë gjyshes së saj, Liri Berisha, për

Lexo me Shume

Arbër Çepani: Në vend që të më kontrollojë mua, shteti të ndalojë ata që vjedhin miliona euro

  Arbër Çepani: Në vend që të më kontrollojë mua, shteti të ndalojë ata që vjedhin miliona euro

“Sot më erdhi kontrolli i 47 tatimor për këtë muaj të bekuar… Vjedh miliona euro në mes të aeroportit të

Lexo me Shume

Endri Prifti: Gati për kapitullin e ri të jetës. Do të gjej dashurinë e vërtetë

  Endri Prifti: Gati për kapitullin e ri të jetës. Do të gjej dashurinë e vërtetë

Endri Prifti i rikthehet rrjeteve sociale dhe këtë e bën me një mesazh të fortë. Pas një periudhe kohore larg

Lexo me Shume

Facebook dhe Youtube vendosin: Ja cilat video do të bllokohen automatikisht nga rrjeti

  Facebook dhe Youtube vendosin: Ja cilat video do të bllokohen automatikisht nga rrjeti

Gjigantët e internetit janë duke vepruar në heshtje për të ndaluar shpërndarjet e videove ekstremiste në rrjetet sociale. Ata do

Lexo me Shume

“O diell të hëngsha mu***!” – Pse ‘u çmend’ Andi Bejtja?

“O diell të hëngsha mu***!” – Pse ‘u çmend’ Andi Bejtja?

Aventura e Kombëtares Shqiptare të futbollit ka mbajtur ‘pezull’ miliona shqiptarë brenda e jashtë vendit për ditë me radhë, edhe

Lexo me Shume

Belen Rodriguez reagon në Facebook: Nuk është e drejtë të luash me jetën e të tjerëve!

  Belen Rodriguez reagon në Facebook: Nuk është e drejtë të luash me jetën e të tjerëve!

Bukuroshja argjentinase ka vendosur t’u përgjigjet, nëpërmjet një postimi në profilin e saj në Facebook, të gjithë atyre personave që

Lexo me Shume

Ema Andrea: Pas polemikave për Berishën pata frikë!

  Ema Andrea: Pas polemikave për Berishën pata frikë!

“Revoltat e Emës” titullohet intervista e dhënë nga aktorja Ema Andrea për revistën “Mapo” ditën e sotme, ku në një

Lexo me Shume

(Foto) Euro 2016 – Personazhet shqiptarë ngjyrosin kuqezi rrjetet sociale!

(Foto) Euro 2016 – Personazhet shqiptarë ngjyrosin kuqezi rrjetet sociale!

  Atmosfera e Euro 2016 tashmë i ka prekur të gjithë. Çdo shqiptar, brenda apo jashtë vendit, futbolldashës ose jo

Lexo me Shume

Aurela Gaçe: Si më shikon Grace

  Aurela Gaçe: Si më shikon Grace

Ndër 10-ra postimeve që lidhen me muzikën dhe me karrierën e saj, këngëtarja Aurela Gaçe ka menduar t’i kushtojë një

Lexo me Shume

11 gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë në Facebook

11 gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë në Facebook

  Një nga problemet më shqetësuese të përdoruesve të rrjetit social Facebook është privatësia: profile të vjedhura, foto të marra

Lexo me Shume

(Video) Lindja e gruas transmetohet “live” në Facebook

  (Video) Lindja e gruas transmetohet “live” në Facebook

Sjellja në jetë e një fëmije është gjëja më e bukur që mund t’i ndodhë një njeriu. Por ç’mund të

Lexo me Shume

10-vjeçari zbulon një problem të sigurisë në Instagram. Shpërblehet me 10.000 dollarë

  10-vjeçari zbulon një problem të sigurisë në Instagram. Shpërblehet me 10.000 dollarë

Shpesh shumë kompani teknologjike ofrojnë shpërblim për ata persona që zbulojnë defekte në sigurinë e rrjeteve të tyre. Për këtë

Lexo me Shume

Mark Zuckenberg thirrje brazilianëve: Ngrihuni kundër bllokimit të WhatsApp-it!

  Mark Zuckenberg thirrje brazilianëve: Ngrihuni kundër bllokimit të WhatsApp-it!

Krijuesi i Facebook-ut, Mark Zuckenberg, ka ftuar të gjithë brazilianët që të bashkohen ditën e sotme, në orën 18:00 me

Lexo me Shume

Ndalohet përdorimi i aplikacionit Whatsapp në Brazil

  Ndalohet përdorimi i aplikacionit Whatsapp në Brazil

Qeveria braziliane ka bllokuar mundësinë  përdorimit të aplikacionit Whatsapp, në një tentativë të tyren për të zhbllokuar mesazhet e qytetarëve.

Lexo me Shume