Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Evakuim"

Një mjet i dyshimtë pranë stacionit, evakuohet Ura e Londrës

    Një mjet i dyshimtë pranë stacionit, evakuohet Ura e Londrës

Ura e Londrës është evakuuar menjëherë pas raportimeve për një mjet të dyshimtë që është parë pranë stacionit. Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje, ku ka kryer rrethimin e zonës

Lexo me Shume

Alarm për bombë, evakuohen disa terminale të aeroportit të Frankfurtit

Alarm për bombë, evakuohen disa terminale të aeroportit të Frankfurtit

Policia ka evakuuar disa terminale në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani pas alarmit për bombë. Burime të aeroportit shprehen se gjithçka nisi pasi një pasagjer arriti të anashkalonte kontrollin e

Lexo me Shume

Arrihet marrëveshja, nis evakuimi i banorëve dhe rebelëve nga qyteti sirian

    Arrihet marrëveshja, nis evakuimi i banorëve dhe rebelëve nga qyteti sirian

Civilët dhe rebelët sirianë kanë lënë qytetin sirian të Darayya-s pas arritjes të një marrëveshje që i jep fund rrethimit 4-vjeçar. Autobusët e parë u larguan nga qyteti, shoqëruar nga

Lexo me Shume

Vijon zjarri në Kanada, zgjatet vargani i banorëve dhe automjeteve

    Vijon zjarri në Kanada, zgjatet vargani i banorëve dhe automjeteve

Zjarri i pak ditëve më parë që përfshiu pyllin dhe banesat e qytetit Fort McMurray në Kanada vijon ende. Shkak i shtimit të flakëve të zjarrit janë bërë temperaturat e

Lexo me Shume

Zjarr masiv në Kanada, evakuohen 60,000 persona

    Zjarr masiv në Kanada, evakuohen 60,000 persona

Zjarri masiv ka përfshirë pyjet në afërsi të qytetit Fort McMurray në Kanada, i cili është përhapur duke kërcënuar dhe zonat e banuara. Një numër i madh shtëpish janë shkatërruar

Lexo me Shume

Shfaqën probleme me frymëmarrjen, evakuohen nxënësit e 9-vjeçares në Fushë-Krujë. Dyshime për lëndë kimike

    Shfaqën probleme me frymëmarrjen, evakuohen nxënësit e 9-vjeçares në Fushë-Krujë. Dyshime për lëndë kimike

Nxënësit e shkollës “Adem Gjeli” në Fushë-Krujë, të cilët kanë shfaqur probleme me frymëmarrjen dhe marrje mendsh, janë larguar nga shkolla. Nga të dhënat e para, dyshohet se në mjediset

Lexo me Shume