Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Eurosong"

Eurosong, aty ku politika bashkohet me muzikën. Ja si bëhen votimet!

Eurosong, aty ku politika bashkohet me muzikën. Ja si bëhen votimet!

Pavarësisht nëse bëhet fjalë për “bllokun” ballkanas, suksesin skandinav apo vendet sllave, politika e votimit në Eurosong gjithmonë ka shkaktuar pakënaqësi dhe debate. Kjo sepse vendet fqinje gjithmonë kanë vlerësuar

Lexo me Shume

Nuk do ta besoni se cili do të jetë i ftuari special në finalen e Eurovizionit

    Nuk do ta besoni se cili do të jetë i ftuari special në finalen e Eurovizionit

Është përfolur rreth një emri për të realizuar një performancë speciale në finalen e Eurovizionit 2016, që do të zhvillohet më 14 maj në Suedi, por tani nga një lajmërim

Lexo me Shume

Era Istrefi (Sony) VS Eneda Tarifa (Eurosong)

    Era Istrefi (Sony) VS Eneda Tarifa (Eurosong)

Pak ditë na ndajnë nga gjysmëfinalja e parë e festivalit europian të këngës, Eurosong, ku Shqipëria përfaqësohet me këngën “Fairytale” të Eneda Tarifës. Ndërkohë, teksa presim performancën e Enedës, Era

Lexo me Shume

Ndalimi i flamurit të Kosovës, Eurovizioni sqaron pse nuk do të lejohet

    Ndalimi i flamurit të Kosovës, Eurovizioni sqaron pse nuk do të lejohet

Një ditë më parë, unioni i transmetuesve europian bëri publike rregullat e përdorimit të flamujve gjatë Eurovizionit që do të zhvillohet në datat 10, 12 dhe 14 maj në Suedi. Mes

Lexo me Shume