Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Euro 2016"

Kombëtarja e Spanjës me një trajner të ri! Julen Lopetegui zëvendëson Del Bosque-n

    Kombëtarja e Spanjës me një trajner të ri! Julen Lopetegui zëvendëson Del Bosque-n

Është Julen Lopetegui trajneri i ri i Kombëtares Spanjolle! Pas përfundimit të erës së Del Bosque-s, me eliminimin nga Euro 2016 pas humbjes me Italinë me rezultatin 0 me 2,

Lexo me Shume

“Euro 2016” një ogur i mirë, Shqipëria fiton disa pozicione në ranglistën e FIFA-s

    “Euro 2016” një ogur i mirë, Shqipëria fiton disa pozicione në ranglistën e FIFA-s

Përfaqësimi në Kampionatin Europian të Futbollit, por dhe ndeshjet miqësore të zhvilluara përgjatë muajit Maj,  e kanë ndihmuar Shqipërinë të shënojë rritje në ranglistën e FIFA-s. Mësohet se Kombëtarja Shqiptare ka

Lexo me Shume

Joachim Low rinovon kontratën. Trajneri i Gjermanisë edhe në Botërorin e Rusisë

    Joachim Low rinovon kontratën. Trajneri i Gjermanisë edhe në Botërorin e Rusisë

Eksperienca e Joachim Low në pankinën e Kombëtares Gjermane do të vazhdojë, edhe pas eliminimit në gjysmëfinalen e Euro 2016. Ka qenë Federata Gjermane e Futbollit ajo që ka deklaruar

Lexo me Shume

Euro 2016 – Ja vlerësimet e lojtarëve në finale…

    Euro 2016 – Ja vlerësimet e lojtarëve në finale…

Portugalia kampione e Europës. Ndoshta shumë pak ishin ata që do ta besonin këtë, ama futbollistët e Fernando Santos arritën të ngrinin kupën. Zhgënjimi në kampin francez është i madh, por futbolli

Lexo me Shume

Euro 2016 – Finalja Portugali-Francë: ja formacionet zyrtare…

    Euro 2016 – Finalja Portugali-Francë: ja formacionet zyrtare…

Vetëm pak minuta na ndajnë tashmë nga finalja e shumëpritur e Euro 2016 mes Portugalisë e Francës dhe emocionet në të dyja kampet janë të mëdha! Evra apo Pepe? Pogba

Lexo me Shume

Euro 2016 – Didier Deschamps: Do doja të luaja dhe unë!

    Euro 2016 – Didier Deschamps: Do doja të luaja dhe unë!

Nesër në mbrëmje luhet finalja e shumëpritur e Euro 2016, Portugali-Francë dhe emocionet janë të mëdha në të dyja kampet. Mbi të gjithë, ata që përjetojnë një ndjesi të veçantë

Lexo me Shume

Italia Kampione e Botës, 10 vjet më pas! Ku janë sot triumfuesit?

    Italia Kampione e Botës, 10 vjet më pas! Ku janë sot triumfuesit?

  9 korrik 2006 – 9 korrik 2016 Kaluan 10 vjet nga mbrëmja e Berlinit, ku në 11-metërshin e fundit mbrojtësi Fabio Grosso mposhti portierin Barthez, gjë që u dhuroi

Lexo me Shume

Euro 2016 – Bastian Schweinsteiger për eliminimin: Është një turp i vërtetë!

    Euro 2016 – Bastian Schweinsteiger për eliminimin: Është një turp i vërtetë!

“Të dashur tifozë, është një turp i vërtetë! Ëndrra jonë nuk u përmbush!” Kështu nis letra që kapiteni Bastian Schweinsteiger ka bërë publike për të gjithë tifozët gjermanë, të zhgënjyer

Lexo me Shume

Euro 2016 – Franca në finale! Ja deklaratat e protagonistëve pas ndeshjes

  Euro 2016 – Franca në finale! Ja deklaratat e protagonistëve pas ndeshjes

Fitorja përballë kampionëve të botës me rezultatin 2 me 0 sigurisht që i ka lumturuar futbollistët franceze dhe gjithë vendin

Lexo me Shume

Merkato – Manchester United, “çmenduri” për të marrë Paul Pogba

  Merkato – Manchester United, “çmenduri” për të marrë Paul Pogba

Jose Mourinho shpreson të ‘rrëmbejë’ Paul Pogba-në! Pas përgjigjes së parë negative nga ana e Juventusi-it për ofertën prej 95

Lexo me Shume

Antonio Conte në telashe! Prokuroria e rikthen në “vallen” e trukimeve!

  Antonio Conte në telashe! Prokuroria e rikthen në “vallen” e trukimeve!

Prokuroria e Përgjithshme e Brescia-s ka apeluar vendimin për lirimin e Antonio Conte-s, të dhënë 16 majin e kaluar në

Lexo me Shume

Euro 2016 – Kjo fushatë kundër Sidës do ju lërë pa fjalë

Euro 2016 – Kjo fushatë kundër Sidës do ju lërë pa fjalë

Një fushatë në favor të luftës kundër sëmundjes së Sidës, me ngjyrat e Euro 2016. Me rastin e Kampionatit Europian

Lexo me Shume

Akuza ndaj talentit Renato Sanches – A është vërtet 18 vjeç?

  Akuza ndaj talentit Renato Sanches – A është vërtet 18 vjeç?

Ai është një nga yjet e rinj të futbollit europian, e këtë gjë po e dëshmon më së miri në

Lexo me Shume

Euro 2016 – Penalltitë poshtë tifozerisë italiane? Schweinsteiger rrëfen arsyen…

  Euro 2016 – Penalltitë poshtë tifozerisë italiane? Schweinsteiger rrëfen arsyen…

Nëse rezultati përfundimtar i përballjes Gjermani-Itali do të dilte ndryshe, me siguri sot të gjithë do të merreshin me Bastian

Lexo me Shume

Euro 2016 – Antonio Conte: Gjermanët, më të mirët. Duhet të jemi të jashtëzakonshëm

  Euro 2016 – Antonio Conte: Gjermanët, më të mirët. Duhet të jemi të jashtëzakonshëm

Sonte në mbrëmje luhet ndeshja e shumëpritur Gjermani-Itali, e cila do të nxjerrë skuadrën e tretë gjysmëfinaliste të Euro 2016,

Lexo me Shume

Euro 2016 – Njihuni me Robson-Kanu, heroin “e papunë” të Uellsit

  Euro 2016 – Njihuni me Robson-Kanu, heroin “e papunë” të Uellsit

I ka surprizuar të gjithë rezultati i ndeshjes çerekfinale të mbrëmjes së djeshme, ku Kombëtarja e Uellsit mundi 3 me

Lexo me Shume

Euro 2016 – Kjo është shifra “e frikshme” e testeve antidoping të kryera deri tani

  Euro 2016 – Kjo është shifra “e frikshme” e testeve antidoping të kryera deri tani

Mbi 1800 kontrollet antidoping janë kryer nga UEFA prej datës 1 janar të këtij viti deri sot, të lidhura me

Lexo me Shume

Zlatan Ibrahimovic tregon destinacionin e ardhshëm

  Zlatan Ibrahimovic tregon destinacionin e ardhshëm

Ishin të shumtë zërat që qarkullonin prej javësh, që thonin se destinacioni i ardhshëm i Zlatan Ibrahimovic do të ishte

Lexo me Shume

Akordi Conmebol-UEFA: Kili do të ndeshet me fituesen e Euro 2016

  Akordi Conmebol-UEFA: Kili do të ndeshet me fituesen e Euro 2016

Kili, i saposhpallur kampioni i Kupës së Amerikës në njëqindvjeçarin e saj, do të përballet me fituesin e Kampionatit Europian

Lexo me Shume

Euro 2016 – Mjeku italian konfirmon: Candreva e De Rossi nuk do të jenë kundër Gjermanisë

  Euro 2016 – Mjeku italian konfirmon: Candreva e De Rossi nuk do të jenë kundër Gjermanisë

Lajme aspak të mira vijnë për Kombëtaren Italiane në prag të përballjes me Gjermaninë, e vlefshme për fazën çerekfinale të

Lexo me Shume

Euro 2016 – Ja renditja e çerekfinalistëve, sipas mundësive për të triumfuar

Euro 2016 – Ja renditja e çerekfinalistëve, sipas mundësive për të triumfuar

Tashmë jemi gati për të shijuar fazën e çerekfinaleve të Euro 2016 dhe janë vetëm 8 skuadrat që kanë mbetur

Lexo me Shume