Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "EULEX"

Kosovë, Kuvendi miraton në parim dy projektligjet për EULEX-in

    Kosovë, Kuvendi miraton në parim dy projektligjet për EULEX-in

Në seancën e sotme, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar në parim dy projektligjet lidhur me vazhdimin e mandatit të EULEX-it. Pas miratimit në mbledhjen e qeverisë dhe procedimit

Lexo me Shume

EULEX: 30 ditë paraburgim për ish-kreun e UÇK-së Azem Syla

    EULEX: 30 ditë paraburgim për ish-kreun e UÇK-së Azem Syla

Një gjyqtar i EULEX-it caktoi ditën e djeshme masën e paraburgimit prej një muaj për të pandehurin Azem Syla. Lajmi është bërë i ditur nga Gjykata e Kosovës, ndërkohë që rasti

Lexo me Shume