Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "eros"

Disa pozicione seksi, më të thjeshta se sa i kishit menduar

    Disa pozicione seksi, më të thjeshta se sa i kishit menduar

Seksi nuk karakterizohet nga një pozicion i vetëm. Eksploroni dhe provoni pozicione të reja. Mos mendoni se janë të vështira apo se nuk jeni të aftë. Në galeri do të

Lexo me Shume

Disa prej vendeve ku partneri dëshiron të bëjë seks, përveç shtratit

    Disa prej vendeve ku partneri dëshiron të bëjë seks, përveç shtratit

Seksi në shtrat ndoshta është bërë shumë monoton. Kërkoni disa vende të reja? Duhet të mendoni se seksi në vende të tjera është një aventurë e bukur, por edhe pak

Lexo me Shume

6 mënyra për të bërë seksin më të mirë në jetë

    6 mënyra për të bërë seksin më të mirë në jetë

Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet seksuale shpeshherë doni të keni sa më shumë informacion. Është shumë e thjeshtë, këtë informacion ju mund ta merrni nga partneri juaj. Do të thotë

Lexo me Shume

Çfarë thonë meshkujt gjatë seksit, por çfarë mendojnë në të vërtetë…

    Çfarë thonë meshkujt gjatë seksit, por çfarë mendojnë në të vërtetë…

Meshkujt, gjatë marrëdhënies seksuale, thonë shpesh fjalë që femrat të ndihen mirë.  Por faktikisht ata mendojnë diçka tjetër dhe që mos t’ju bjerë si “bombë” jua zbukurojnë me fjalë të

Lexo me Shume

Këto sëmundje mund t’i merrni prej seksit oral…

    Këto sëmundje mund t’i merrni prej seksit oral…

Shumë njerëz mendojnë se nëpërmjet seksit oral nuk mund të marrin sëmundje seksualisht të transmetueshme, por në të vërtetë edhe mund të merren disa sëmundje. Seksi oral është më pak

Lexo me Shume

Si ndikon seksi në lumturinë tuaj?

    Si ndikon seksi në lumturinë tuaj?

Marrëdhëniet seksuale ndikojnë te gjendja juaj emocionale. Disa minuta seks mund të sjellin lumturinë te ju. Sipas një studimi, gjatë seksit ju hiqni energjitë negative dhe kjo ndikon që të

Lexo me Shume

Mitet demaskuese që duhet të dini për seksin

    Mitet demaskuese që duhet të dini për seksin

Kur flitet për marrëdhëniet seksuale, çdokush shpreh preferencat e tij. Dikush është “ekspert” në këtë fushë e dikush tjetër ka mangësi. Shumë njerëz shqetësohen për mangësitë që mund të kenë gjatë

Lexo me Shume

Studim: Ja cilat janë arsyet se pse ju pëlqen seksi oral

    Studim: Ja cilat janë arsyet se pse ju pëlqen seksi oral

Përse kryeni seks oral? Ju pëlqen vërtet apo thjesht si një “proces” parapërgatitjeje? Epo, sipas një studimi të kryer së fundmi thuhet se ka më shumë arsye shkencore pas seksit

Lexo me Shume

Pse duhet ta arrini më shpesh orgazmën? Ja 7 arsye…

  Pse duhet ta arrini më shpesh orgazmën? Ja 7 arsye…

Nuk mund ta quajmë më sekret faktin që të gjithëve u pëlqejnë orgazmat. Ato janë të mrekullueshme. Si shumë e

Lexo me Shume

Studimi: Meshkujt nuk arrijnë të kuptojnë kur partneret e tyre duan seks

  Studimi: Meshkujt nuk arrijnë të kuptojnë kur partneret e tyre duan seks

Meshkujt nënvlerësojnë se sa shpesh të dashurat apo gratë e tyre duan të kenë marrëdhënie seksuale. Hulumtuesit në universitetet e

Lexo me Shume

Këshilla për një seks perfekt… në këmbë

Këshilla për një seks perfekt… në këmbë

Pozicionet e ndryshme të seksit mund të jenë të preferuara për arsye të ndryshme. Por ka disa pozicione të cilat

Lexo me Shume

Çfarë duhet të dinë meshkujt për penisin?

Çfarë duhet të dinë meshkujt për penisin?

  Penisi për meshkujt është si “diçka e çmuar” por shpeshherë ata e trajtojnë shumë keq. Shëndeti i penisit është

Lexo me Shume

5 gjëra që nuk duhet t’i bëni asnjëherë para seksit

  5 gjëra që nuk duhet t’i bëni asnjëherë para seksit

Seksi është menduar si pasionant dhe spontan. Por para se të kryeni marrëdhënie seksuale duhet të dini disa gjëra që

Lexo me Shume

Çfarë duhet të bësh në qoftë se i dashuri dëshiron të eksperimentojë me meshkuj?

Çfarë duhet të bësh në qoftë se i dashuri dëshiron të eksperimentojë me meshkuj?

Gjithmonë flitet për seksin më të mirë, për orgazmat ose marrëdhënien më të mirë. Por shpeshherë  shumë njerëz kanë dëshira

Lexo me Shume

I keni provuar pozicionet më të mira të Kamasutrës?

I keni provuar pozicionet më të mira të Kamasutrës?

Kamasutra është manuali më i vjetër në botë me pozicione seksi.  Te Kamasutra gjeni mbi 100 pozicione seksi, duke përfshirë

Lexo me Shume

Arsyet pse duhet të bëni seks oral

  Arsyet pse duhet të bëni seks oral

Kur bëhet fjalë për seksin oral, jo çdo kush jep aprovimin. Shumë njerëz janë kundër, të tjerë shprehin kënaqësitë e

Lexo me Shume

Një orgazëm e mirë sjell përfitime shëndetësore

Një orgazëm e mirë sjell përfitime shëndetësore

  Orgazma ju bën që të jetoni më gjatë. Mund të ndodhë që të ndiheni të irrituar kur nuk keni

Lexo me Shume

Edhe femrat kanë penis. Zbulojeni se ku!

  Edhe femrat kanë penis. Zbulojeni se ku!

  A e dini ç’është klitorisi? Ku ndodhet? Në  përgjithësi, sa herë përmendet klitorisi jepet përkufizimi i zonës së vogël

Lexo me Shume

12 fakte magjepsëse për spermën

  12 fakte magjepsëse për spermën

Sperma është një nga subjektet e seksit që fsheh shumë mister dhe është intriguese.  Në fakt, ajo është një nga

Lexo me Shume

Ja çfarë ndikon për të bërë seks për herë të parë

Ja çfarë ndikon për të bërë seks për herë të parë

Ka shumë faktorë që ndikojnë te ju para se të kryeni marrëdhënie seksuale për herë të parë. Shumica e njerëzve

Lexo me Shume

Pozicionet e seksit për një trup të bukur

Pozicionet e seksit për një trup të bukur

Nëse doni që të bëni një rrugë e dy punë, të bëni seks dhe të mbani trupin në formë, ju

Lexo me Shume