Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Erion Veliaj"

Veliaj: Brenda nëntorit, i japim fund trafikut në qendrën e Tiranës

    Veliaj: Brenda nëntorit, i japim fund trafikut në qendrën e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, bëri me dije se brenda muajit nëntor, qendra e Tiranës do të çlirohet nga trafiku. Mësohet se kanë nisur punimet për zhvendosjen e

Lexo me Shume

Mbyllja e emisionit, reagon Veliaj: Histori e shpikur në seli partie. Na lini të punojmë!

    Mbyllja e emisionit, reagon Veliaj: Histori e shpikur në seli partie. Na lini të punojmë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar pas akuzave se urdhëroi mbylljen e emisionit “Publicus”, që po hidhte dritë mbi vdekjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj, i cili u

Lexo me Shume

Veliaj: 13 projekte për Tiranën. Piramida do t’u kthehet qytetarëve

    Veliaj: 13 projekte për Tiranën. Piramida do t’u kthehet qytetarëve

Në prezantimin e planit urbanistik të kryeqytetit, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, bëri me dije se pritet që 13 projekte të shndërrojnë kryeqytetin duke e kthyer në një

Lexo me Shume

“Eco Tirana” shkakton debate në Këshillin Bashkiak, largohen demokratët

    “Eco Tirana” shkakton debate në Këshillin Bashkiak, largohen demokratët

Projekti “Eco Tirana” ka shkaktuar debate mes demokratëve dhe socialistëve në Këshillin Bashkiak. Në një moment, këshilltarët demokratë kanë vendosur të braktisin mbledhjen me pretendimin se nuk u jepet e

Lexo me Shume

Veliaj: Kape dorën Shqipe! Mos e humbisni!

Veliaj: Kape dorën Shqipe! Mos e humbisni!

Në kuadër të aktiviteteve kulturore zhvilluar nga Bashkia e Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj fton qytetarët t’u bashkohen performancave në Amfiteatrin e Liqenit. Përmes një postimi në llogarinë e tij në

Lexo me Shume

Veliaj: Muze lëvizës në rrugët e Tiranës, për të shpërndarë sa më shumë dije

Veliaj: Muze lëvizës në rrugët e Tiranës, për të shpërndarë sa më shumë dije

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka postuar në llogarinë e tij në Instagram një foto ku flitet për idenë e një muzeu lëvizës. Me qëllim promovimin e kulturës

Lexo me Shume

Kryebashkiaku Veliaj në Amatrice, ofron ndihmë për banorët e prekur nga tërmeti

Kryebashkiaku Veliaj në Amatrice, ofron ndihmë për banorët e prekur nga tërmeti

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zhvilluar ditën e djeshme një vizitë në zonën e Amatrice-s, të prekur më së shumti nga tërmeti. Ai shprehu keqardhjen për këtë

Lexo me Shume

“Zbutet” Ministria e Financave, miraton gjobat e reja për bizneset

“Zbutet” Ministria e Financave, miraton gjobat e reja për bizneset

Ministria e Financave ka vendosur të zbusë gjobat e vendosura ndaj bizneseve në kuadër të luftës ndaj informalitetit. Ky vendim vjen pas gjobave marramendëse që u vendosën fillimisht ndaj bizneseve.

Lexo me Shume

Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, PD: Veliaj ka kryer 7 vepra penale

  Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, PD: Veliaj ka kryer 7 vepra penale

Partia Demokratike ka kallëzuar penalisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, të cilin e akuzon për vdekjen e 17-vjeçarit

Lexo me Shume

Veliaj: Fund mësimit me dy turne në shkolla

  Veliaj: Fund mësimit me dy turne në shkolla

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte i pranishëm në punimet e nisura së fundmi për ndërtimin e shkollës

Lexo me Shume

Kryebashkiaku Erion Veliaj: 2,000 kredi të buta për të pastrehët

  Kryebashkiaku Erion Veliaj: 2,000 kredi të buta për të pastrehët

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte i pranishëm në përurimin e konviktit të rikonstruktuar të shkollës së mesme

Lexo me Shume

Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, Bashkia e Tiranës: Do të zbatojmë çdo vendim

  Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, Bashkia e Tiranës: Do të zbatojmë çdo vendim

Bashkia e Tiranës ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike për ngjarjen e pak javëve më parë në landfillin e

Lexo me Shume

Veliaj: Presim oferta më të mira për privatizimin e UKT-së

  Veliaj: Presim oferta më të mira për privatizimin e UKT-së

Gjatë inspektimit të punimeve të kanalizimeve në Shkozë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u shpreh se “në këtë

Lexo me Shume

Veliaj: Vizitoni Rokin dhe Smokin!

Veliaj: Vizitoni Rokin dhe Smokin!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, po vijon me investimet në përmirësimin e kushteve në Kopshtin Zoologjik. Në një

Lexo me Shume

Veliaj: Etja për një pikë ujë në park merr fund

  Veliaj: Etja për një pikë ujë në park merr fund

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka njoftuar instalimin e tre çezmave të reja në Parkun e Madh të

Lexo me Shume

Rrjeti i ri i ujësjellësit në Tiranë, Veliaj: Investime aty ku qytetarët janë korrektë me pagesat

  Rrjeti i ri i ujësjellësit në Tiranë, Veliaj: Investime aty ku qytetarët janë korrektë me pagesat

Bashkia e Tiranës ka nisur punimet për ndërtimin e rrjetit të ri të ujësjellësit në afërsi të zonës së “Myslym

Lexo me Shume

Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, PD akuzon Veliaj

  Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, PD akuzon Veliaj

Partia Demokratike bën përgjegjës kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, për ngjarjen e pak ditëve më parë në landfillin e Sharrës,

Lexo me Shume

Veliaj: Parkingu te sheshi “Skënderbej”, nën administrimin e bashkisë

  Veliaj: Parkingu te sheshi “Skënderbej”, nën administrimin e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, e ka cilësuar projektin për sheshin “Skënderbej” si projektin më të ndërlikuar. Ai

Lexo me Shume

Përurohet këndi i lojërave përballë Presidencës, Veliaj: Të heqim barrierat që na pengojnë jetën në komunitet

  Përurohet këndi i lojërave përballë Presidencës, Veliaj: Të heqim barrierat që na pengojnë jetën në komunitet

Një tjetër kënd lojërash është shtuar për fëmijët, me qëllim argëtimin e tyre. Ditën e sotme, kreu i Bashkisë së

Lexo me Shume

Veliaj njofton startimin e Trofeut çiklistik në Tiranë

  Veliaj njofton startimin e Trofeut çiklistik në Tiranë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka postuar në rrjetin social “Facebook” një foto shkëputur nga gara e zhvilluar

Lexo me Shume

Veliaj: Dua Lipa më 10 gusht në Tiranë

Veliaj: Dua Lipa më 10 gusht në Tiranë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka bërë të ditur ditën e sotme se këngëtarje me origjinë shqiptare Dua

Lexo me Shume