Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Erdogan"

Turqi, vazhdon aksioni “spastrimi” – anulohen mbi 42.000 pasaporta

    Turqi, vazhdon aksioni “spastrimi” – anulohen mbi 42.000 pasaporta

Shteti turk ka anuluar pasaportat e 49.211 personave të dyshuar si të lidhur me rrjetin e Fethullah Gulen, i cili u akuzua nga Ankaraja si truri që organizoi grushtin e

Lexo me Shume