Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Emiljano Shullazi"

(Video) I vunë gjobë një biznesmeni, arrestohen dy anëtarë të bandës së Shullazit

    (Video) I vunë gjobë një biznesmeni, arrestohen dy anëtarë të bandës së Shullazit

Nga Anduena Llabani Dy shtetas që akuzohen se janë anëtarë të bandës së Emiljano Shullazit janë vënë në prangat e policisë. Urdhri për arrestimin e tyre është dhënë nga Prokuroria

Lexo me Shume

Emiljano Shullazi transferohet në Tiranë, kërkon lirinë në Apel

    Emiljano Shullazi transferohet në Tiranë, kërkon lirinë në Apel

Emiljano Shullazi, i cili pak ditë më parë u transferua në qelinë e burgut të Elbasanit, nën masa të forta sigurie, është sjellë së fundmi në Tiranë. Ai ishte në

Lexo me Shume

Transferohet Emiljano Shullazi, vendoset tek sektori “VIP” në paraburgimin e Elbasanit

    Transferohet Emiljano Shullazi, vendoset tek sektori “VIP” në paraburgimin e Elbasanit

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka kryer ditën e sotme transferimin e Emiljano Shullazit nga burgu 302 tek sektori “VIP” në paraburgimin e Elbasanit. Mësohet se ai është dërguar në

Lexo me Shume

Ish-hotel “Vollga”, gjyqtari Skënderi: Shullazit i është dhuruar më vonë

    Ish-hotel “Vollga”, gjyqtari Skënderi: Shullazit i është dhuruar më vonë

Gjyqtari Vladimir Skënderi, ndaj të cilit ka nisur hetimi nga Prokuroria e Durrësit, ka deklaruar se ish-hotel “Vollga”, deri në vitin 2013 rezultonte pronë e kompanisë “Arabian Saudi”, ndërsa më vonë

Lexo me Shume

Rama-opozitës: Shullazi, sebepi i radhës për të shtyrë reformën. Berisha: Shqiptarë, armatosuni

    Rama-opozitës: Shullazi, sebepi i radhës për të shtyrë reformën. Berisha: Shqiptarë, armatosuni

Në seancën e sotme plenare nuk kanë munguar debatet mes palëve për çështjen Shullazi. Sipas kreut të Qeverisë, Edi Rama, Shullazi është sebepi i radhës i opozitës për të shtyrë

Lexo me Shume

Kërcënime nga Shullazi, Kastrati: Nuk e njoh, s’kam patur asnjë bisedë me të

    Kërcënime nga Shullazi, Kastrati: Nuk e njoh, s’kam patur asnjë bisedë me të

Presidenti i “Kastrati Group”, Shefqet Kastrati, ka hedhur poshtë lajmet e përhapura për kërcënimin e tij nga Emiljano Shullazi. Ai u shpreh se nuk ka pasur asnjë bisedë, presion dhe

Lexo me Shume

Gjykata e Krimeve të Rënda, “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

    Gjykata e Krimeve të Rënda, “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

Në seancën e ditës së sotme, Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për Emiljano Shullazin. Me përfundim e saj do të zhvillohet seanca për masën

Lexo me Shume

Shtyhet gjyqi për Emiljano Shullazin, shkak ngarkesa e lartë e gjykatës

    Shtyhet gjyqi për Emiljano Shullazin, shkak ngarkesa e lartë e gjykatës

Seanca gjyqësore e caktuar për sot ndaj Emiljano Shullazit është vendosur të shtyhet. Emiljano Shullazi dhe dy bashkëpunëtorët e tij do të dalin në gjykatë ditën e nesërme në orën

Lexo me Shume

Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

  Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

Gjykata e Krimeve të Rënda është blinduar ditën e sotme nga forca të shumta policie për shkak të dy çështjeve

Lexo me Shume

Dyshime se kërcënoi kandidatin për rektor, policia shoqëron Emiliano Shullazin

  Dyshime se kërcënoi kandidatin për rektor, policia shoqëron Emiliano Shullazin

Pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha se Emiljano Shullazi kishte kërcënuar kandidatin për rektor të UT-së, Mynyr Koni, policia ka

Lexo me Shume