Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "emigrante"

Zhduken 100 emigrantë në Greqi

    Zhduken 100 emigrantë në Greqi

100 emigrantë që do të transportoheshin nga Greqia në drejtim të Turqisë ditën e sotme rezultojnë të zhdukur. Autoritetet e sigurisë në ishullin Kios janë duke kërkuar emigrantët që nuk

Lexo me Shume

Belgjika miraton ligjin e ri për emigrantët, vihet në provë integrimi i tyre

    Belgjika miraton ligjin e ri për emigrantët, vihet në provë integrimi i tyre

Sulmet terroristë të 22 marsit janë bërë shkasë që qeveria belge të ndërmarrë një sërë iniciativash për të rregulluar ligjin për emigrantët, në mënyrë që mos të ketë përsëritje të

Lexo me Shume

Holandë: Shqiptarët, të parët në kërkesat për azil

    Holandë: Shqiptarët, të parët në kërkesat për azil

Ministria holandeze e Drejtësisë ka bërë me dije se në listën e qytetarëve që kërkojnë azil në Holandë, vendi që klasifikohet i pari është Shqipëria. Vetëm për dy muajt e

Lexo me Shume