Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ekuador"

Tërmeti në Ekuador, shkon në 272 numri i viktimave. Shpallet gjendja e jashtëzakonshme

    Tërmeti në Ekuador, shkon në 272 numri i viktimave. Shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Ekuadorin, numri i viktimave mësohet të ketë arritur në 272, ndërkohë që numërohen më shumë se 1,500 të plagosur. Ndërkohë që operacionet e shpëtimit

Lexo me Shume

28 të vdekur dhe qindra të plagosur nga tërmeti në Ekuador

    28 të vdekur dhe qindra të plagosur nga tërmeti në Ekuador

Një tërmet me magnitudë 7.8 ballë ka goditur disa orë më parë Ekuadorin dhe ka lënë të vdekur menjëherë 28 persona. Në zona ku ka pasur dëmtime prej tërmetit është

Lexo me Shume