Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ekstradim"

Vrasja e kryekomisarit Lamaj, Holanda pranon ekstradimin e Arben Frrokut

    Vrasja e kryekomisarit Lamaj, Holanda pranon ekstradimin e Arben Frrokut

Holanda ka pranuar kërkesën e autoriteteve shqiptare për ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri. Mësohet se dosja e Ministrisë së Drejtësisë mbërriti në Amsterdam më 20 korrik dhe përmbante vendimin

Lexo me Shume

Peticioni për ekstradimin e Fetullah mbledh 90 mijë klikime

    Peticioni për ekstradimin e Fetullah mbledh 90 mijë klikime

Peticioni që u hap më 17 korrik në faqen zyrtare të internetit të Shtëpisë së Bardhë për ekstradimin e Fetullah Gulen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka mbledhur deri

Lexo me Shume

Nuk informuan SHKB për lirimin e kosovarit, Manjani shkarkon 3 inspektorë

    Nuk informuan SHKB për lirimin e kosovarit, Manjani shkarkon 3 inspektorë

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shkarkuar tre inspektorë që akuzohen për lirimin nga burgu i Shënkollit të kosovarit Shuaip Zukaj. Manjani theksoi se nuk do të kursejë shkarkimin e

Lexo me Shume

Terroristi Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

    Terroristi Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

Terroristi Salah Abdeslam pritet që të ekstradohet në Francë. Një gjykatë belge vendosi gjatë të enjtes të ekstradojë në Francë Salah Abdeslamin, në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar për

Lexo me Shume

SHBA-Kosovë, nënshkruhet marrëveshja e re e ekstradimit

    SHBA-Kosovë, nënshkruhet marrëveshja e re e ekstradimit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kosova kanë nënshkruar marrëveshje të re për ekstradimin, ndërkohë që është shfuqizuar ajo me Serbinë e vitit 1901. Marrëveshja u nënshkrua mes ambasadorit amerikan

Lexo me Shume