Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Egjipt"

Gjendet në Aleksandri anija e peshkimit, rezultojnë të zhdukur pengmarrësi egjiptian dhe marinarët shqiptarë

    Gjendet në Aleksandri anija e peshkimit, rezultojnë të zhdukur pengmarrësi egjiptian dhe marinarët shqiptarë

Autoritetet egjiptiane kanë gjetur në Aleksandri anijen e peshkimit që rezulton e marrë peng prej disa ditësh. Mësohet se në anijen “Çelepia 2” e ankoruar në port, ndodheshin 3 shtetas

Lexo me Shume

Rrëzimi i avionit të “EgyptAir”: Zbulohen sinjale nga kutia e zezë

    Rrëzimi i avionit të “EgyptAir”: Zbulohen sinjale nga kutia e zezë

Një anije franceze ka zbuluar sinjale të cilat vijnë nga kutitë e zeza të avionit të “EgyptAir”, të rrëzuar në detin Mesdhe. Fluturimi MS804, i nisur nga Parisi drejt Kajros,

Lexo me Shume

Rrëzimi i avionit egjiptian me 66 persona, tre shtete të përfshira në operacionin e kërkim-shpëtimit

    Rrëzimi i avionit egjiptian me 66 persona, tre shtete të përfshira në operacionin e kërkim-shpëtimit

Avioni egjiptian Airbus A320 u zhduk nga radarët teksa udhëtonte nga Parisi drejt Kajros me 66 persona në bord. Si pjesë e fluturimit, ai ka kaluar edhe mbi vendin tonë

Lexo me Shume

Ekzekutimi i 8 policëve në Egjipt, ISIS merr përsipër sulmin

    Ekzekutimi i 8 policëve në Egjipt, ISIS merr përsipër sulmin

Tetë policë egjiptianë u qëlluan për vdekje në periferi të Kajros. Burime të ministrisë së Brendshme të Kajros bënë me dije se policët ishin duke udhëtuar në një automjet në

Lexo me Shume

Identifikohet pengmarrësi në Qipro, profesor nga Atlanta me probleme mendore

    Identifikohet pengmarrësi në Qipro, profesor nga Atlanta me probleme mendore

Mediat e huaja kanë bërë të mundur marrjen e informacioneve të reja për sa i përket rrëmbimit të avionit në Qipro. Bëhet me dije se pengmarrësi është një 59-vjeçar, profesor

Lexo me Shume

Izraeli në alarm nga sulmet e luftëtarëve të Shtetit Islamik

    Izraeli në alarm nga sulmet e luftëtarëve të Shtetit Islamik

Izraeli dhe Egjipti kanë përforcuar masat e sigurisë dhe kanë shtuar në numër policinë së bashku me ushtrinë e vendeve përkatëse pasi janë në alarm nga sulmet e militantëve të

Lexo me Shume