Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Edi Rama"

Edi Rama replikon me komentuesit: Jemi qeveritarë, jo magjistarë

    Edi Rama replikon me komentuesit: Jemi qeveritarë, jo magjistarë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka replikuar me komentuesit në një postim të tij në Facebook. Një video për të cilën Rama shprehet se dëshmon përmirësimin e shërbimit në shëndetësi ka

Lexo me Shume

Wikileaks zbulon email-e sekrete të Hillary Clinton, PS është vetofruar për fushatën e saj

    Wikileaks zbulon email-e sekrete të Hillary Clinton, PS është vetofruar për fushatën e saj

Sikundër kishte paralajmëruar, Wikileaks publikoi disa email-e sekrete të shkëmbyera mes stafit të kandidates për presidente të SHBA-ve dhe Podesta Group e Rasky Baerlein Strategic Communications, të kontaktuar nga Partia

Lexo me Shume

Suedezja, letër Ramës: Do të mundeshit ta linit nënën tuaj në kushte të tilla?

    Suedezja, letër Ramës: Do të mundeshit ta linit nënën tuaj në kushte të tilla?

Një qytetare me shtetësi suedeze, e lindur në Shqipëri, në qytetin e Gramshit, i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, ku shpreh shqetësimin për mungesën e shërbimit shëndetësor

Lexo me Shume

Rama: Nga 1 marsi 2017, pagat e mësuesve rriten me 10%

    Rama: Nga 1 marsi 2017, pagat e mësuesve rriten me 10%

Në takimin me mësues nga i gjithë vendi, kryeministri Edi Rama bëri me dije se rritja e pagave për arsimtarët do të nisë në muajin mars të vitit të ardhshëm.

Lexo me Shume

Dy vjet nga droni, Vuçiç: Shqiptarët janë njerëz të besës

    Dy vjet nga droni, Vuçiç: Shqiptarët janë njerëz të besës

Ditën e sotme është zhvilluar Forumi i Biznesit Serbi-Shqipëri, i cili është hapur nga kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe homologu i tij shqiptar, kryeministri Rama. Ky forum zhvillohet dy

Lexo me Shume

Forumi i Sigurisë në Beograd, “përplasje” mes kryeministrave Rama dhe Vuçiç

    Forumi i Sigurisë në Beograd, “përplasje” mes kryeministrave Rama dhe Vuçiç

I pranishëm në Forumin e Sigurisë në Beograd, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur se vendet duhet të lwnë pas të kaluarën dhe të bashkëpunojnë në të mirë të

Lexo me Shume

Rama në Manëz replikon me banorët: Ke ardhur nga rakia

    Rama në Manëz replikon me banorët: Ke ardhur nga rakia

Takimi i kryeministrit Rama me fermerët në Durrës nuk ka shkuar siç duhet. Gjatë fjalës së tij në këtë takim, kreu i qeverisë është ndërprerë disa herë nga banorët që

Lexo me Shume

Raporti i GDF, Rama: Basha rihap kapakun e shpifjeve

    Raporti i GDF, Rama: Basha rihap kapakun e shpifjeve

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Facebook pas deklaratës së kryeopozitarit Basha për raportin e Guardia di Finanza lidhur me kultivimin e bimëve narkotike. “LB nuk tha se pse s’i

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Rama: PD do të pengojë reformën në drejtësi, e duke sulmuar ambasadorin Lu

  Reforma në drejtësi, Rama: PD do të pengojë reformën në drejtësi, e duke sulmuar ambasadorin Lu

Në fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, kryeministri Edi Rama akuzoi Partinë Demokratike se do të pengojë me çdo

Lexo me Shume

Rama: Po diskutojmë për koalicionin e ardhshëm. Për anëtarët e PS-së s’flas në publik

  Rama: Po diskutojmë për koalicionin e ardhshëm. Për anëtarët e PS-së s’flas në publik

Kreu i Qeverisë shqiptare, Edi Rama, deklaroi se nuk ka përçarje brenda koalicionit qeverisës. Nuk po ndodh asgjë, por si

Lexo me Shume

Importi i mbetjeve, Rama: Kemi punuar dy vjet për këtë ligj, referendumin s’e lejoj

  Importi i mbetjeve, Rama: Kemi punuar dy vjet për këtë ligj, referendumin s’e lejoj

I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur se ligji i importit të mbetjeve që u

Lexo me Shume

Rama për Bashkinë e Shkodrës: Pa projekte serioze nuk ka investime konkrete

  Rama për Bashkinë e Shkodrës: Pa projekte serioze nuk ka investime konkrete

Në fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka shprehur ndër të tjera qëndrimin e tij për

Lexo me Shume

Kultivimi i drogës, Rama publikon video: Ja të dhënat e mbajtura sekret nga Policia e Shtetit

Kultivimi i drogës, Rama publikon video: Ja të dhënat e mbajtura sekret nga Policia e Shtetit

Kryeministri Edi Rama ka postuar pak më parë në Facebook një video ku shihen të ilustruara zonat me kanabis të

Lexo me Shume

Ligji për mbetjet urbane, Rama: I domosdoshëm në çdo aspekt, ndryshe nga ai i 2013-s

  Ligji për mbetjet urbane, Rama: I domosdoshëm në çdo aspekt, ndryshe nga ai i 2013-s

Në një takim të zhvilluar mesditën e sotme me përfaqësues të shoqatës së ricikluesve dhe ekspertë të mjedisit, kreu i

Lexo me Shume

Rama për importin e mbetjeve: S’i kemi tradhtuar shqiptarët

  Rama për importin e mbetjeve: S’i kemi tradhtuar shqiptarët

Kreu i qeverisë, Edi Rama, ka reaguar përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook pas akuzave pas miratimit

Lexo me Shume

Rama për importin e mbetjeve: Nëse do të ishte e njëjta situatë, nuk do të pranohej

  Rama për importin e mbetjeve: Nëse do të ishte e njëjta situatë, nuk do të pranohej

Në reagimin e tij lidhur me projektligjin për importin e mbetjeve urbane, kreu i Qeverisë, Edi Rama, u shpreh se

Lexo me Shume

Largimi i biznesmenit libanez, Berisha: E dëbuat! Rama: Mjaft me lot krokodili!

  Largimi i biznesmenit libanez, Berisha: E dëbuat! Rama: Mjaft me lot krokodili!

Në seancën e sotme plenare, një tjetër temë që është diskutuar ka qenë dhunimi i biznesmenit libanez Faad Mitri dhe

Lexo me Shume

Kryeministri Rama në rubrikën e re: Pse të shkonin dibranët pas daulles së PD-së?!

  Kryeministri Rama në rubrikën e re: Pse të shkonin dibranët pas daulles së PD-së?!

Kryeministri Edi Rama do të vijë te qytetarët përmes një rubrike që do të transmetohet “live”, çdo të diel, në

Lexo me Shume

60-vjetori i TKOB-it, Rama: Skenë e re për njerëzit e artit

  60-vjetori i TKOB-it, Rama: Skenë e re për njerëzit e artit

Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama uroi Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit për 60-vjetorin e krijimit, që 60

Lexo me Shume

Shqetësimet e maturantëve, ministrja Nikolla në konferencë me rektorët. Rama: Më të mirët zgjedhin të parët

  Shqetësimet e maturantëve, ministrja Nikolla në konferencë me rektorët. Rama: Më të mirët zgjedhin të parët

Pas shqetësimeve që maturantët kanë shprehur lidhur me reformën në arsim, e cila sipas tyre favorizon vetëm një pjesë studentësh,

Lexo me Shume

Rama në Slloveni, takim me kryeministrin Miro Cerar

  Rama në Slloveni, takim me kryeministrin Miro Cerar

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Slloveni në kuadër të një vizite zyrtare. Ka qenë vetë ai që e ka bërë

Lexo me Shume