Blitz

Tag "Durres"

Vrau vjehrrën bashkë me të dashurin sepse i kapi mat, ja kush është e shumëkërkuara prej 20 vitesh në Durrës

    Vrau vjehrrën bashkë me të dashurin sepse i kapi mat, ja kush është e shumëkërkuara prej 20 vitesh në Durrës

Në moshën 17-vjeçare, shtetasja Ornela Shefqet Domi (Shaba) bashkëpunoi në vrasjen e vjehrrës së saj pasi e kapi mat me kushëririn e bashkëshortit dhe për rreth 20 vjet ajo ka mundur t’i

Read Full Article

Finalizohet operacioni në Krujë, arrestohen 11 shtetas dhe sekuestrohen 1.3 tonë lëndë narkotike

    Finalizohet operacioni në Krujë, arrestohen 11 shtetas dhe sekuestrohen 1.3 tonë lëndë narkotike

Nga Anduena Llabani Një operacion antidrogë ka përfunduar me arrestimin në flagrancë të 11 shtetasve dhe sekuestrimin e 1.3 tonëve lëndë narkotike Cannabis Sattiva, 6 armëve zjarri, automjete dhe disa

Read Full Article

Durrës, vjehrri denoncon zhdukjen e të fejuarës së djalit

    Durrës, vjehrri denoncon zhdukjen e të fejuarës së djalit

Një shtetas në Durrës ka denoncuar në polici zhdukjen e të fejuarës së djalit të tij. Menjëherë pas këtij denoncimi për zhdukjen e shtetases L. T., 26 vjeçe, banuese në

Read Full Article

I ofroi 1000 lekë policit rrugor, arrestohet 21-vjeçari në Durrës

    I ofroi 1000 lekë policit rrugor, arrestohet 21-vjeçari në Durrës

Nga Anduena Llabani Policia e Durrësit ka vënë në pranga një të ri, i cili tentoi të korruptonte efektivin e Policisë Rrugore duke i ofruar 1000 lekë për t’iu shmangur

Read Full Article

Durrës, bllokohet transporti i mallrave prej një jave

    Durrës, bllokohet transporti i mallrave prej një jave

Një situatë e rëndë është shënuar në portin e Durrësit ku anija “Aziatik Liberty”, e ngarkuar me kontenierë, ka qëndruar për tri ditë e bllokuar në radë, duke pritur të

Read Full Article

I ofroi 5.000 lekë policit, arrestohet 52-vjeçari në Durrës

    I ofroi 5.000 lekë policit, arrestohet 52-vjeçari në Durrës

Nga Anduena Llabani Policia e Durrësit ka goditur një rast të mitdhënies. Në pranga ka rënë shtetasi Ferdinant Konda nga Lushnja, i cili u ndalua nga policia pasi po drejtonte

Read Full Article

Kryen vepra të turpshme me turkun, procedohen tre të rinj në Durrës

    Kryen vepra të turpshme me turkun, procedohen tre të rinj në Durrës

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës filluan procedimin penal në gjendje të lirë në ngarkim të shtetasve: M.K. 17 vjeç, banues në Durrës; Xh.A. 17 vjeç, banues në

Read Full Article

Avioni në Durrës, piloti italian: U ula për shkak të një defekti

    Avioni në Durrës, piloti italian: U ula për shkak të një defekti

Pas akuzave të deputetit Flamur Noka për uljen në Durrës të një avioni me drogë, konfirmohet se një avion i vogël është gjetur në grykëderdhjen e Ishmit. Burime për “News24”

Read Full Article

Parandalohet një vrasje në Durrës, pranga 29-vjeçarit

  Parandalohet një vrasje në Durrës, pranga 29-vjeçarit

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një të ri, i cili rezulton se në bashkëpunim me një tjetër shtetas,

Read Full Article

Të shtëna me armë në Durrës, në kërkim dy autorët

  Të shtëna me armë në Durrës, në kërkim dy autorët

Specialistët e Sektorit kundër Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë nisur hetimin për kapjen e dy

Read Full Article

Ngjarja në Durrës, Spitali Psikiatrik: Arben Kabashi ka qenë dy herë te ne

  Ngjarja në Durrës, Spitali Psikiatrik: Arben Kabashi ka qenë dy herë te ne

Spitali Psikiatrik ka kartelën e Arben Kabashit, i cili akuzohet për pengmarrjen e të miturës 11-vjeçare në Durrës. Në deklaratën

Read Full Article

Merr flakë apartamenti i mëparshëm i kryeministrit Rama, shërbente si magazinë

  Merr flakë apartamenti i mëparshëm i kryeministrit Rama, shërbente si magazinë

Nga Anduena Llabani Apartamenti ku kryeministri Edi Rama ka jetuar prej shumë kohësh u përfshi nga flakët rreth mesditës së

Read Full Article

I sëmuri mendor merr peng 11-vjeçaren, ndërhyn policia

  I sëmuri mendor merr peng 11-vjeçaren, ndërhyn policia

Policia e Durrësit ka bërë me dije një pengmarrje të shënuar ditën e sotme në Kodër Rrashbull, ku një i

Read Full Article

Aksion policor në lokalet e natës në Durrës, shoqërohen 14 persona

  Aksion policor në lokalet e natës në Durrës, shoqërohen 14 persona

Policia e Durrësit ka kryer kontrolle në gjashtë lokale nate në qytetin e Durrësit, me qëllim rritjen e parametrave të

Read Full Article

OSHEE: Subjekti privat dëmtoi linjat, një pjesë e Durrësit pa energji elektrike

  OSHEE: Subjekti privat dëmtoi linjat, një pjesë e Durrësit pa energji elektrike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije se një pjesë e Durrësit ka mbetur pa energji për

Read Full Article

Plagosje me thikë në tragetin e linjës Ankona-Durrës, pranga kosovarit

  Plagosje me thikë në tragetin e linjës Ankona-Durrës, pranga kosovarit

Një konflikt për motive të dobëta u shënua rreth orës 03:30 të datës 3 gusht, në tragetin e udhëtarëve të

Read Full Article

Shqiptarët të çmendur pas Chris Brown. Rezervohet e gjithë zona VIP (3,000€)

  Shqiptarët të çmendur pas Chris Brown. Rezervohet e gjithë zona VIP (3,000€)

Kur një këngëtar i huaj vjen në Shqipëri është padyshim një event për të mos u humbur. E tillë ishte

Read Full Article

Beqaj inspekton qendrat shëndetësore: Ofrojmë shërbim 24 orë në 7 ditë

  Beqaj inspekton qendrat shëndetësore: Ofrojmë shërbim 24 orë në 7 ditë

Gjatë inspektimit të kryer në disa qendra shëndetësore në zonën e Durrësit, Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, u shpreh se

Read Full Article

Durrës, dy anije peshkimi kanë humbur kontaktin prej së martës. Nisin kërkimet

  Durrës, dy anije peshkimi kanë humbur kontaktin prej së martës. Nisin kërkimet

Një alarm SOS është dhënë nga autoritetet portuale të Durrësit, për shkak të humbjes së kontaktit me dy anije peshkimi.

Read Full Article

Ekzekutimi i biznesmenit në Durrës, arrestohet pas 2 vitesh 22-vjeçari i dyshuar

  Ekzekutimi i biznesmenit në Durrës, arrestohet pas 2 vitesh 22-vjeçari i dyshuar

Policia e Durrësit ka vënë në pranga 22-vjeçarin Bedri Haka, i dyshuar si vrasësi i biznesmenit Leonard Murataj. 51-vjeçari Murataj

Read Full Article

Pranga punonjësit të Forcave Detare, u kap me 10 kg drogë

  Pranga punonjësit të Forcave Detare, u kap me 10 kg drogë

Policia e Durrësit ka vënë në pranga dy persona që u kapën në flagrancë me 10 kg lëndë narkotike e

Read Full Article