Blitz

Tag "doreheqje"

Akuzoi Rusinë si të përfshirë në puçin kundër tij, jep dorëheqjen kryeministri i Malit të Zi

    Akuzoi Rusinë si të përfshirë në puçin kundër tij, jep dorëheqjen kryeministri i Malit të Zi

Kryeministri i Malit të Zi, Milo Đukanović, ka dhënë dorëheqjen nga posti, disa orë pas akuzave që shënjestruan Rusinë dhe opozitën vendase. Ai akuzoi Rusinë si të përfshirë në një

Read Full Article

Genc Alizoti jep dorëheqjen nga detyra: Për arsye familjare

    Genc Alizoti jep dorëheqjen nga detyra: Për arsye familjare

Drejtori i Hekurudhave, Genc Alizoti, ka dhënë dorëheqjen nga ky post. Ai e morri këtë detyrë në Tetor të vitit 2013, pas ardhjes në pushtet të koalicionit PS-LSI, si përfaqësues

Read Full Article

Ministri i ri Sokol Dervishaj betohet përpara presidentit Nishani

Ministri i ri Sokol Dervishaj betohet përpara presidentit Nishani

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Ministri i ri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, është betuar ditën e sotme përpara Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar

Read Full Article

Turqi, ministri i Brendshëm jep dorëheqjen

    Turqi, ministri i Brendshëm jep dorëheqjen

Ministri i Brendshëm i Turqisë, Efkan Ala, ka vendosur të dorëhiqet nga detyra e tij. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Binali Yıldırım, gjatë një deklarate për mediat më

Read Full Article

David Cameron zhvillon sot mbledhjen e fundit të kabinetit

    David Cameron zhvillon sot mbledhjen e fundit të kabinetit

Kryeministri në ikje i Britanisë së Madhe, David Cameron, do të zhvillojë sot mbledhjen e fundit të kabinetit të tij. Pritet që të mërkurën, pas gjashtë vitesh në krye të

Read Full Article

Drejtoi britanikët në BREXIT, jep dorëheqjen Nigel Farage

    Drejtoi britanikët në BREXIT, jep dorëheqjen Nigel Farage

Lideri i Partisë për Pavarësinë e Mbretërisë së Bashkuar, Nigel Farage, ka vendosur të japë dorëheqjen pas arritjes së “ambicies politike” të tij. Ai, i cili kryesoi fushatën për daljen

Read Full Article

Akuza për “shpërdorim detyre”, Ministri i Mjedisit në Kosovë kërkon lirimin nga detyra

    Akuza për “shpërdorim detyre”, Ministri i Mjedisit në Kosovë kërkon lirimin nga detyra

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në Kosovë, Ferid Agani, mbi të cilin rëndojnë akuzat për “shpërdorim detyre” në mandatin e ish-Ministrisë të Shëndetësisë, ka kërkuar lirimin nga detyra. Pas

Read Full Article

Jep dorëheqjen kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi: Nuk e mbyll këtë histori, kjo është beteja ime

    Jep dorëheqjen kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi: Nuk e mbyll këtë histori, kjo është beteja ime

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, ka vendosur të dorëhiqet nga ky post. Në letrën e shkruar, ai shprehet se e ka të pamundur të vazhdojë të kryejë detyrën

Read Full Article

Jep dorëheqjen ministrja belge, shkak bëhen sulmet terroriste

  Jep dorëheqjen ministrja belge, shkak bëhen sulmet terroriste

Ka qenë vetë ministrja e Transportit në Belgjikë, Jaqueline Galant e cila ka komunikuar dorëheqjen e saj pasi ishte informuar

Read Full Article