Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Doreheqja"

Dorëheqja nga posti, publikohet videoskandali me Genc Alizotin

    Dorëheqja nga posti, publikohet videoskandali me Genc Alizotin

Pak ditë më parë, drejtori i Hekurudhave, Genc Alizoti, dha dorëheqjen nga posti që mbante që pas ardhjes në pushtet të koalicionit qeveritar. Në deklaratën e tij, ai shprehej se

Lexo me Shume

Elvis Roshi tërhiqet nga dorëheqja: Jam i pastër, vazhdoj të jem kryetar

    Elvis Roshi tërhiqet nga dorëheqja: Jam i pastër, vazhdoj të jem kryetar

Elvis Roshi, i cili u tërhoq pak ditë më parë nga posti i Kryebashkiakut të Kavajës, ka publikuar në llogarinë e tij në “Facebook”, dy dëshmi penaliteti nga Italia, me

Lexo me Shume

Volodomyr Groysman, kryeministri i ri i Ukrainës

    Volodomyr Groysman, kryeministri i ri i Ukrainës

Pas dorëheqjes së Arseniy Yatseniuk nga posti i kryeministrit, dy partitë më të mëdha europerëndimore në vend kanë rënë dakord për qeverinë e re proeuropiane, e cila do të udhëhiqet

Lexo me Shume

Jep dorëheqjen kryeministri i Ukrainës

    Jep dorëheqjen kryeministri i Ukrainës

Kryeministri i Ukrainës, Arseniy Yatseniuk, vendosi të dorëhiqet nga posti gjatë një adresimi televiziv. “Kam marrë vendimin që të jap dorëheqje nga posti i kryeministrit të Ukrainës. Të martën, më

Lexo me Shume