Blitz

Tag "Donald Trump"

Barack Obama: Ja cila është gjëja e parë që do të bëj me Michelle sapo të lë mandatin

    Barack Obama: Ja cila është gjëja e parë që do të bëj me Michelle sapo të lë mandatin

Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka qenë i ftuar në “Tonight Show” me Jimmy Fallon mbrëmjen e së enjtes. Përveç intervistës interesante, siç ndodh gjithnjë me personazhet në këtë emision,

Read Full Article

(Video) Meryl Streep imiton Donald Trump

    (Video) Meryl Streep imiton Donald Trump

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Manjati Donald Trump konsiderohet tashmë një kandidat serioz për President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Për shkak të deklaratave të

Read Full Article

Donald Trump: Të paligjshmit në SHBA janë trajtuar më mirë se veteranët

    Donald Trump: Të paligjshmit në SHBA janë trajtuar më mirë se veteranët

Gjatë një mitingu të zhvilluar ditën e diel, kandidati republikan për president, Donald Trump, deklaroi se njerëzit që kanë hyrë ilegalisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë trajtuar më

Read Full Article

George Clooney: “Trump kurrë president!”

    George Clooney: “Trump kurrë president!”

Listës së personazheve të famshëm kundër kandidatit republikan për të zëvendësuar Barack Obama-n, Donald Trump, i shtohet edhe George Clooney. “Nuk do të ketë kurrë një president Donald Trump. Frika

Read Full Article

Johnny Depp: Zgjedhja e Trump-it, katastrofa “biblike” e Amerikës

    Johnny Depp: Zgjedhja e Trump-it, katastrofa “biblike” e Amerikës

Zgjedhjet presidenciale amerikane, që do të zhvillohen më 8 nëntor të këtij viti, nuk kanë lënë pa përfshirë jo vetëm politikanë e njerëz të thjeshtë, por edhe personazhe të njohur

Read Full Article

Rolling Stones, “shuplakë” Donald Trump

    Rolling Stones, “shuplakë” Donald Trump

Luajtja e këngëve të grupit legjendar të rrok-ut, Rolling Stones, në fushatat elektorale të Donald Trump, nuk është diçka e mirëpritur nga vetë grupi. Në një deklaratë për shtyp, Rolling

Read Full Article

Kryeministri britanik Cameron s’ka ndërmend të tërhiqet! Si do të reagojë Trump?!

    Kryeministri britanik Cameron s’ka ndërmend të tërhiqet! Si do të reagojë Trump?!

Pas vendimit të kundërshtarit republikan të Trump, John Kasich, i cili vendosi të lerë garën, Donald Trump mbetet kandidati i vetëm republikan që kandidon për President të SHBA-ve. Kjo rrit

Read Full Article

Caytlin Jenner ngre dolli për Donald Trump nga tualeti

    Caytlin Jenner ngre dolli për Donald Trump nga tualeti

Caitlyn Jenner kishte qenë në kullën Trump në New York për të përdorur tualetin e transgjinorëve sepse Trump ka thënë se të gjithë transgjinorët, përfshirë edhe Jenner, duhet të përdorin dhe

Read Full Article

Trump dhe Clinton të suksesshëm në Nju Jork, epërsi në presidencialet e këtij viti

  Trump dhe Clinton të suksesshëm në Nju Jork, epërsi në presidencialet e këtij viti

Donald Trump dhe Hillary Clinton kanë arritur të triumfojnë në zgjedhjet paraprake të Nju Jorkut, duke rezultuar fituesit e kësaj

Read Full Article

Rama: Trump, një kërcënim! Gazetari i CNN: Po flisni për zgjedhjet e një vendi tjetër

  Rama: Trump, një kërcënim! Gazetari i CNN: Po flisni për zgjedhjet e një vendi tjetër

Në një intervistë për gazetarin Ricard Quest të CNN-së, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, foli ndër të tjera për zgjedhjet

Read Full Article

Donald Trump shqiptar? Thuhet se ka origjinë nga Korça

  Donald Trump shqiptar? Thuhet se ka origjinë nga Korça

Ka bërë bujë në media një status në Facebook i publicistit Ylli Dylgjeri. Në faqen e tij ai shkruan: “Deklaratë

Read Full Article

Edi Rama: ”Donald Trump, një rrezik për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”

  Edi Rama: ”Donald Trump, një rrezik për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Zona B”, ka thënë se nëse Donald Trump zgjidhet president i SHBA-së, do

Read Full Article

Rama: Prishje marrëdhëniesh me SHBA-të nëse Trump zgjidhet president

  Rama: Prishje marrëdhëniesh me SHBA-të nëse Trump zgjidhet president

  Kryeministri Rama ka qenë mbrëmjen e djeshme në Kosovë, i ftuar në emisionin e  Baton Haxhiut. Në rrjedhë të

Read Full Article

Donald Trump publikon foto nudo

  Donald Trump publikon foto nudo

Ditët e fundit, Donald Trump ka bërë një sërë postimesh në mediat sociale duke sulmuar kandidatin rival republikan, Ted Cruz,

Read Full Article

Donald Trump: Emigrantët janë gjarpërinj helmues

  Donald Trump: Emigrantët janë gjarpërinj helmues

Gjatë një takimi në aeroportin Youngstown, kandidati republikan për president në SHBA, Donald Trump, tha se në qoftë se do

Read Full Article