Blitz

Tag "Donald Trump"

Email-et e Clinton, zyrtarët këshillojnë FBI-në që të mos nisë hetimin

    Email-et e Clinton, zyrtarët këshillojnë FBI-në që të mos nisë hetimin

Pak ditë përpara zgjedhjeve, drejtori i FBI-së, James Comey, informoi përmes një letre nisjen e hetimeve për email-et e kandidates Hillary Clinton. Por mësohet se zyrtarë të lartë, të cilët

Read Full Article

Debati presidencial, Trump refuzon të përgjigjet nëse do ta pranojë rezultatin e zgjedhjeve

    Debati presidencial, Trump refuzon të përgjigjet nëse do ta pranojë rezultatin e zgjedhjeve

Në debatin e tretë presidencial që u zhvillua dje në SHBA, kandidati republikan Donald Trump refuzoi të përgjigjet nëse do të pranojë rezultatin e zgjedhjeve në rast se ai humbet. Për

Read Full Article

Sonte, “përleshja” e tretë Clinton-Trump. Manjati republikan fton vëllanë e Obama-s në debat

    Sonte, “përleshja” e tretë Clinton-Trump. Manjati republikan fton vëllanë e Obama-s në debat

Pas dy debateve presidenciale të cilësuara si sarkastike, ku dy kandidatët për president të SHBA-ve janë përballur me publikun dhe akuzat ndaj njëri-tjetrit, zhvillohet sonte përballja e tretë që vjen

Read Full Article

Videoja shokuese e Trump, Melania: Ai është ende adoleshent

    Videoja shokuese e Trump, Melania: Ai është ende adoleshent

Në një intervistë për CNN, bashkëshortja e kandidatit republikan për president i SHBA-ve, Donald Trump, Melania Trump, reagoi për akuzat mbi komentet denigruese seksuale që bashkëshorti i saj ka bërë

Read Full Article

Debati i dytë presidencial, Trump: Hillary Clinton ushqen urrejtje të madhe në zemër

    Debati i dytë presidencial, Trump: Hillary Clinton ushqen urrejtje të madhe në zemër

Akuzat e kandidatëve për president të SHBA-së e shndërruan debatin e së dielës në një debat armiqësor, karakterizuar nga akuza të pavlera dhe befasuese. Në spektaklin prej 90 minutash, Trump

Read Full Article

Trump, të prekurve nga kanceri: Jetoni mjaftueshëm sa për të më votuar mua!

    Trump, të prekurve nga kanceri: Jetoni mjaftueshëm sa për të më votuar mua!

Kandidati republikan për president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka bërë një tjetër deklaratë befasuese. Gjatë një tubimi në Henderson, Nevada, zhvilluar të mërkurën, ai iu drejtua

Read Full Article

Debati presidencial në SHBA arrin 84 milionë shikues, thyen rekordin e mëparshëm

    Debati presidencial në SHBA arrin 84 milionë shikues, thyen rekordin e mëparshëm

Si kurrë më parë, debati presidencial i së hënës mes kandidatëve Hillary Clinton dhe Donald Trump ka arritur të sigurojë 84 milionë shikues. Shikueshmëria e përllogaritur mbi bazën e 13

Read Full Article

Debati i parë presidencial në SHBA, zyra e shtypit të Trump-it: Nuk e kemi ftuar Gennifer Flowers

Debati i parë presidencial në SHBA, zyra e shtypit të Trump-it: Nuk e kemi ftuar Gennifer Flowers

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet debati i parë presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që pritet të tërheqë më

Read Full Article

Sondazhi për zgjedhjet presidenciale në SHBA, Clinton kryeson me 48%

  Sondazhi për zgjedhjet presidenciale në SHBA, Clinton kryeson me 48%

Kandidatja demokrate Hillary Clinton kryeson në debatin e parë presidencial me një diferencë prej 7% krahasuar me kundërshtarin republikan Donald

Read Full Article

Obama kundër Trump: Edhe një fëmijë e di që skllavëria nuk është e mirë

  Obama kundër Trump: Edhe një fëmijë e di që skllavëria nuk është e mirë

Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka reaguar pas deklaratës së kandidatit republikan Donald Trump se zezakët në Amerikë janë shumë

Read Full Article

Madonna ofendon djemtë e Trump: “Kjo është një arsye më shumë për të votuar Hillary Clinton”

  Madonna ofendon djemtë e Trump: “Kjo është një arsye më shumë për të votuar Hillary Clinton”

Djemtë e kandidatit republikan për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump, u bënë kryetitull i tabloidëve dhe mediave të ndryshme në

Read Full Article

Ivanka Trump dhuron para për fushatën e Hillary Clinton!

  Ivanka Trump dhuron para për fushatën e Hillary Clinton!

Dizenjuesit e bizhuterive Jill Martinelli dhe Sabine Le Guyader të firmës “Lady Grey”, e kanë bërë të qartë prej kohësh

Read Full Article

Zgjedhjet në SHBA, Trump rinovon sërish ekipin e fushatës zgjedhore

  Zgjedhjet në SHBA, Trump rinovon sërish ekipin e fushatës zgjedhore

Kandidati republikan për president i SHBA-ve, Donald Trump, e ka riorganizuar ekipin e tij të fushatave zgjedhore, për të dytën

Read Full Article

Robert De Niro: Donald Trump është krejtësisht i luajtur mendsh!

  Robert De Niro: Donald Trump është krejtësisht i luajtur mendsh!

Aktori dhe producenti amerikan, Robert De Niro, e ka cilësuar si “të luajtur mendsh” kandidatin republikan për president të SHBA-ve,

Read Full Article

Trump: ISIS po e nderon Obamën, ai është themeluesi

  Trump: ISIS po e nderon Obamën, ai është themeluesi

Pas akuzave të rënda ndaj kundërshtares Hillary Clinton, kandidati republikan Donald Trump, ka akuzuar Presidentin e Shteteve të Bashkuara të

Read Full Article

Trump zemëron amerikanët: Kush ka armë, të ndalojë Hillary Clinton

  Trump zemëron amerikanët: Kush ka armë, të ndalojë Hillary Clinton

Republikani Donald Trump ka shkaktuar zemëratë tek populli amerikan me deklaratën më të fundit të tij ku ai ka sugjeruar

Read Full Article

Ish-agjenti i CIA-s “i shpall luftë” Trump-it, vendos të kandidojë

  Ish-agjenti i CIA-s “i shpall luftë” Trump-it, vendos të kandidojë

Republikani Evan McMullin ka vendosur të përballet me manjatin Donald Trump në zgjedhjet për president të SHBA-ve. Ai është shprehur

Read Full Article

Donald Trump lavde Saddam Hussein-it: Ishte i mirë për të vrarë terroristë

  Donald Trump lavde Saddam Hussein-it: Ishte i mirë për të vrarë terroristë

“Saddam Hussein ishte i keq, por i vriste terroristët dhe këtë gjë e bënte mirë. Nuk i lexonte atyre të

Read Full Article

Kanye West lançon “video-orgjinë” VIP. Shpërthejnë komentet në rrjet!

  Kanye West lançon “video-orgjinë” VIP. Shpërthejnë komentet në rrjet!

“Video-orgjia” e lançuar së fundmi nga Kanye West ka bërë që njerëzit të kenë shumë për të thënë… Të premten

Read Full Article

Zgjedhjet në SHBA, arrestohet britaniku që tentoi të qëllonte Donald Trump

  Zgjedhjet në SHBA, arrestohet britaniku që tentoi të qëllonte Donald Trump

Një shtetas britanik, i cili tentoi t’i rrëmbente armën një oficeri policie gjatë një tubimi elektoral të Trump për ta

Read Full Article

Obama sulmon Trump: Në SHBA nuk bëjmë teste për fenë!

  Obama sulmon Trump: Në SHBA nuk bëjmë teste për fenë!

“Ndalimi i emigrimit nuk është në idealet tona – një shteti të ndërtuar mbi parimet e lirisë e të fesë.

Read Full Article