Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Donald Lu"

Donald Lu: Ka përfunduar koha e gjykatësve dhe prokurorëve të korruptuar

    Donald Lu: Ka përfunduar koha e gjykatësve dhe prokurorëve të korruptuar

Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu, ka qenë gjithashtu i pranishëm në ceremoninë e diplomimit të magjistratëve të rinj. Drejtuar atyre, ai u shpreh se shqiptarët presin shumë me

Lexo me Shume

Basha takim me Lu dhe Arvizu: Kriminalizim i politikës dhe administratës. Shqipëria – hambar droge

    Basha takim me Lu dhe Arvizu: Kriminalizim i politikës dhe administratës. Shqipëria – hambar droge

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu dhe zv/ndihmëssekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe

Lexo me Shume

Zgjedhjet në Dibër, ambasadori Lu: Vendi po shkon drejt demokracisë së zhvilluar

    Zgjedhjet në Dibër, ambasadori Lu: Vendi po shkon drejt demokracisë së zhvilluar

Përkundër akuzave të opozitës për blerje votash në Dibër, ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu, i ka vlerësuar pozitivisht këto zgjedhje teksa është shprehur se vendi po shkon drejt

Lexo me Shume

Lu – të inkriminuarve në politikë: Do të përfundoni në burg!

    Lu – të inkriminuarve në politikë: Do të përfundoni në burg!

I pranishëm në konferencën e qendrës “Marshall”, ambasadori amerikan Donald Lu është shprehur lidhur me reformën në drejtësi, që shpreson të zgjidhë pandëshkueshmërinë, pasi situata në Shqipëri paraqitet shumë e

Lexo me Shume

Ambasadori Lu: Njerëz të fuqishëm kanë frikë, është koha për të vendosur

    Ambasadori Lu: Njerëz të fuqishëm kanë frikë, është koha për të vendosur

Vetëm dy ditë përpara 21 korrikut, datë kur politika shqiptare do të marrë vendimin për reformën në drejtësi, ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu, u shpreh në një prononcim

Lexo me Shume

Ftesa e Metës për diskutime mbi reformën, reagojnë BE dhe SHBA

    Ftesa e Metës për diskutime mbi reformën, reagojnë BE dhe SHBA

Në deklaratën e tij të sotme, kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ftoi përfaqësuesit e BE-së dhe SHBA-ve në vend që t’i bashkohen takimit në përpjekje për të gjetur

Lexo me Shume

Shokon Ilir Meta: Të gjithë duhet të sakrifikojnë për Reformën. Jam gati të jap dorëheqjen!

    Shokon Ilir Meta: Të gjithë duhet të sakrifikojnë për Reformën. Jam gati të jap dorëheqjen!

“Zgjidhja është ndërtimi i një qeverie ekspertësh. Unë jam gati të jap dorëheqjen pas miratimit të reformës!” Kjo ka qenë deklarata shokuese e kreut të Kunvendit dhe kryetarit të LSI,

Lexo me Shume

Reagon Rama: Lu flet shqip, por mendon anglisht

    Reagon Rama: Lu flet shqip, por mendon anglisht

Deklarata më e fundit e ambasadorit të SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu, është kaluar mes batutash nga kryeministri Edi Rama. Ambasadori Lu kërkoi një takim mes Ramës dhe Bashës për

Lexo me Shume

Lu-së i soset durimi: Të hënën takim Rama-Basha. Dakordësim ose të mbyllen përjetë në sallë

  Lu-së i soset durimi: Të hënën takim Rama-Basha. Dakordësim ose të mbyllen përjetë në sallë

Paaftësia e politikës shqiptare për të arritur miratimin e reformës në drejtësi, ka shtyrë ambasadorin e SHBA-ve në Tiranë, Donald

Lexo me Shume

PD refuzon propozimin amerikan, kërkon përjashtimin e ndërkombëtarëve nga vetingu

  PD refuzon propozimin amerikan, kërkon përjashtimin e ndërkombëtarëve nga vetingu

Partia Demokratike ka vendosur t’i thotë “Jo” propozimit amerikan për reformën në drejtësi dhe ka dorëzuar një propozim të ri.

Lexo me Shume

Lu letër 140 deputetëve: Votoni reformën

  Lu letër 140 deputetëve: Votoni reformën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Donald Lu, u është drejtuar me një letër të gjithë deputetëve

Lexo me Shume

Lu për korrupsionin: Të fortët blejnë drejtësinë, shqiptarët e dinë të vërtetën

  Lu për korrupsionin: Të fortët blejnë drejtësinë, shqiptarët e dinë të vërtetën

Gjatë Prezantimit të Indeksit të Perceptimit të Korrupsionit, i mbështetur nga Ambasada Amerikane në Tiranë, ambasadori Donald Lu foli me

Lexo me Shume

Lu dhe Vlahutin në mbledhjen e PD, mungon Berisha

  Lu dhe Vlahutin në mbledhjen e PD, mungon Berisha

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin dhe ambasadori i SHBA-ve Donald Lu, kanë mbërritur në orën 10:00 të ditës së sotme

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Donald Lu takon Bashën në selinë e PD

  Reforma në drejtësi, Donald Lu takon Bashën në selinë e PD

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Donald Lu, i është drejuar paraditen e sotme selisë së Partisë

Lexo me Shume

Llalla për VOA-n: Zyrtarët me pasuri e orë të shtrenjta s’do të thotë se janë të korruptuar

  Llalla për VOA-n: Zyrtarët me pasuri e orë të shtrenjta s’do të thotë se janë të korruptuar

Kryeprokurori Adriatik Llalla deklaroi se lajmet që qarkullojnë nëpër media për vizitën e tij në SHBA janë spekulative. Në intervistën

Lexo me Shume

Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

  Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, deklaroi përgjatë ditës së sotme se Byroja

Lexo me Shume