Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ditmir Bushati"

Katastrofa mjedisore në Maqedoni, Shqipëria me fond paraprak prej 100,000 euro

    Katastrofa mjedisore në Maqedoni, Shqipëria me fond paraprak prej 100,000 euro

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka bërë me dije këtë të hënë se Shqipëria do të akordojë një fond paraprak prej 100 mijë eurosh në ndihmë të Maqedonisë.

Lexo me Shume

Shqipëria solidarizohet, MPJ: Mbështesim Maqedoninë për tejkalimin e situatës

    Shqipëria solidarizohet, MPJ: Mbështesim Maqedoninë për tejkalimin e situatës

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka shprehur mbështetjen e Shqipërisë ndaj Maqedonisë që është përballur së fundmi me përmbytjet, të cilat kanë shkaktuar një bilanc të

Lexo me Shume

Berisha-Ramës: Përdor Shukriun si gjethe fiku, mbron ministrin imoral

    Berisha-Ramës: Përdor Shukriun si gjethe fiku, mbron ministrin imoral

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Sali Berisha akuzon kryeministrin Edi Rama se është duke mbrojtur ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati dhe imoralitetin e tij. Ai shkruan se mediat

Lexo me Shume

“Brexit”, ministri Bushati: Akti i fundit i një historie të vështirë

    “Brexit”, ministri Bushati: Akti i fundit i një historie të vështirë

Dalja e Britanisë së Madhe nga BE-ja ka shkaktuar një sërë reagimesh, ndër të tjera edhe të Tiranës zyrtare. Në një intervistë për “Ora News”, Ministri i Jashtëm i Shqipërisë,

Lexo me Shume

Kotzias në Tiranë: Nuk i kemi përzënë çamët. Bushati: Këndvështrime të ndryshme

    Kotzias në Tiranë: Nuk i kemi përzënë çamët. Bushati: Këndvështrime të ndryshme

Në konferencën e përbashkët për shtyp pas zhvillimit të takimit kokë më kokë Kotzias-Bushati, dy ndër çështjet që u prekën ishin çështja çame dhe ajo për ligjin e luftës. Në

Lexo me Shume

Aksidentohet ministri Bushati, policia fsheh ngjarjen

    Aksidentohet ministri Bushati, policia fsheh ngjarjen

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe eskorta e tij janë aksidentuar përgjatë Rrugës së Kombit. Lajmi është bërë i ditur nga deputetja e PD-së, Albina Deda, ndërkohë që aksidenti është

Lexo me Shume