Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "diete"

Dieta e “Malit” të “Game of Thrones”, më e frikshme sesa pamja e tij

    Dieta e “Malit” të “Game of Thrones”, më e frikshme sesa pamja e tij

Jeni ose jo një ndjekës “i kënaqur” i “Game of Thrones”, me siguri e njihni Hafþór Júlíus Björnsson, aktori i cili luan rolin e Gregor “malit”. Siç mund ta keni

Lexo me Shume

Kim arrin qëllimin, humbet kilogramët e tepërt. Shihni sa peshon ajo sot!

Kim arrin qëllimin, humbet kilogramët e tepërt. Shihni sa peshon ajo sot!

Dieta strikte dhe puna e vështirë në palestër e Kim Kardashian duket se është duke e shpërblyer. Ylli i reality show-t postoi në Snapchat një foto mbi shkallë, që nxjerr

Lexo me Shume

Pse la nam Fjori Dardha?

Pse la nam Fjori Dardha?

  Fjori Dardha ka postuar në Facebook dhe Instagram disa foto, ku ka treguar trupin e saj para dhe pas dietës. “6 kilogramë. Këto dy javë kanë qenë tamam “Dil

Lexo me Shume

Regjimi ushqimor ideal për një pornostare

    Regjimi ushqimor ideal për një pornostare

“Si është e mundur që pornostaret kanë një trup gati perfekt gjatë gjithë kohës?”- është pyetja që na mundon të gjithëve, por shumë shpejt edhe ky kuriozitet do të shuhet.

Lexo me Shume

Dëshironi të dobësoheni pa ushtrime fizike? Provoni këtë recetë

    Dëshironi të dobësoheni pa ushtrime fizike? Provoni këtë recetë

Ju ndjeni se keni shtuar disa kile në pjesën e barkut, por sërish nuk mund të shkoni në palestër apo të nisni vrapin? Mos u demoralizoni, sepse ka disa zgjidhje

Lexo me Shume

Gabimet që bëhen në dieta duke i kthyer ato në stresuese

    Gabimet që bëhen në dieta duke i kthyer ato në stresuese

Amie Valpone është një dietologe e cila merret me koordinimin e ushqimit të lojtarëve të NBA. Siç dihet, sportistët janë të adhurueshëm nga të gjithë për sa i përket mënyrës

Lexo me Shume

Si mund të mos e prishni dietën edhe kur jeni në shtëpi?

    Si mund të mos e prishni dietën edhe kur jeni në shtëpi?

Ndodh shpesh që të keni nisur një dietë dhe të jeni duke e mbajtur atë mjaft mirë deri në momentin që shkoni në shtëpi. Duket se qëndrimi në shtëpi të

Lexo me Shume

Përdorni dietën pa karbohidrate? Ja ç’thotë ekspertja…

    Përdorni dietën pa karbohidrate? Ja ç’thotë ekspertja…

Vitet e fundit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë në modë dietat me sasi të vogla karbohidratesh. Këto lloj dietash kanë zëvendësuar ato paraardhëset, që eliminonin yndyrat. Në rastin

Lexo me Shume

Dieta “Sirtfood”, humbet peshë me çokollatë dhe verë të kuqe

  Dieta “Sirtfood”, humbet peshë me çokollatë dhe verë të kuqe

Dieta “Sirtfood” është e vetmja që ka çokollatën dhe verën e kuqe në listën e produkteve të lejuara. Duket shumë

Lexo me Shume