Blitz

Tag "Deshmi"

Autori i masakrës në Dajç: Ma bënë për borxh. Publikohen pamjet e para

    Autori i masakrës në Dajç: Ma bënë për borxh. Publikohen pamjet e para

Miklovan Parubi, autori i  vrasjes së dyfishtë mbrëmjen e djeshme në Dajç të Shkodrës, nuk ka shfaqur pendesë për krimin e kryer. I pyetur nga policia lidhur me shkaqet e

Read Full Article

Jorgo Zani, vrasësi i 12-vjeçarit: E vrava që të bashkonim mendimet

    Jorgo Zani, vrasësi i 12-vjeçarit: E vrava që të bashkonim mendimet

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me autorin e krimit të rëndë në Palasë, Jorgo Zani, i cili nuk ndodhet më në paraburgim. Jorgo Zani akuzohet për vrasjen makabër të

Read Full Article

Vrasja e Ilia Karelit, dy gardianë grekë pranojnë ushtrimin e dhunës

    Vrasja e Ilia Karelit, dy gardianë grekë pranojnë ushtrimin e dhunës

Në seancën e sotme gjyqësore zhvilluar në Greqi ndaj gardianëve që akuzohen për vrasjen e shqiptarit Ilia Kareli, mësohet se ata kanë pranuar ushtrimin e dhunës. Gardianët akuzohen se e

Read Full Article

Vrau bashkëshorten, 73-vjeçari: E mbushi kupën

    Vrau bashkëshorten, 73-vjeçari: E mbushi kupën

I akuzuari për vrasjen e bashkëshortes së tij një ditë më parë, Veli Dervishi ka dëshmuar në polici se e vrau gruan për shkak se ajo “e kishte mbushur kupën”.

Read Full Article

Guri Përgjegji: Nuk e di sesi ndodhi përdhunimi

    Guri Përgjegji: Nuk e di sesi ndodhi përdhunimi

Detaje të reja janë zbardhur së fundmi nga dëshmia e Guri Përgjegjit në polici. Në seancën me dyer të mbyllura që ka zgjatur rreth 40 minuta, ai nuk ka pranuar

Read Full Article

Incesti në Dibër, zbardhen dëshmitë e banorëve të fshatit

    Incesti në Dibër, zbardhen dëshmitë e banorëve të fshatit

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me ngjarjen e ditëve të fundit shënuar në fshatin e Njësisë Administrative Kastriot të Dibrës, ku babai përdhunoi vajzën 15-vjeçare. Sipas dëshmive të dhëna

Read Full Article

Zbardhet dëshmia e babait përdhunues: Gruaja dhe vajza më ngritën kurth

    Zbardhet dëshmia e babait përdhunues: Gruaja dhe vajza më ngritën kurth

Në dëshminë e dhënë në polici pas arrestimit, i akuzuari Guri Përgjegji ka mohuar autorësinë e përdhunimit të së bijës. Ai është shprehur për Policinë e Dibrës se gjithçka është

Read Full Article

Flasin fotografi dhe shpëtimtari i 5-vjeçarit Omran

Flasin fotografi dhe shpëtimtari i 5-vjeçarit Omran

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Omran Daqneesh është bërë i njohur në të gjithë botën pas kthimit në virale të fotos ku ai shihet i ulur

Read Full Article

Babai i Pëllumb Marnikollaj: Policia greke e vrau në zyrat e shtetit

  Babai i Pëllumb Marnikollaj: Policia greke e vrau në zyrat e shtetit

Nga Anduena Llabani Babai i shqiptarit Pëllumb Marnikollaj të vrarë në Greqi, akuzon policinë greke për vdekjen e tij. “Policia

Read Full Article

Rritet numri i viktimave në Maqedoni, dëshmia tronditëse e shoferit: Uji ma mori fëmijën prej duarve

  Rritet numri i viktimave në Maqedoni, dëshmia tronditëse e shoferit: Uji ma mori fëmijën prej duarve

Numri i viktimave shkaktuar nga përmbytjet në Maqedoni ka arritur në 22, ndërkohë që burime të ndryshme shprehen se bëhet

Read Full Article

Prokuroria për vdekjen e turistit rus: Fatmir Kuçi, personi i parë që konstatoi ngjarjen

  Prokuroria për vdekjen e turistit rus: Fatmir Kuçi, personi i parë që konstatoi ngjarjen

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë të shënuar në Himarë, ku një turist rus humbi jetën si pasojë e goditjes

Read Full Article

Detaje nga aksidenti në Tiranë, 20-vjeçari: S’e mbaj mend si ndodhi, u largova nga paniku

  Detaje nga aksidenti në Tiranë, 20-vjeçari: S’e mbaj mend si ndodhi, u largova nga paniku

Detaje të rënda janë zbuluar sot në “Opinion” lidhur me aksidentin e rëndë shënuar ditën e djeshme në Tiranë. Mësohet

Read Full Article

Anjeza Shabani shpërthen në lot: S’e dija që fëmija ishte autik

  Anjeza Shabani shpërthen në lot: S’e dija që fëmija ishte autik

Gjatë dëshmisë të dhënë mbrëmjen e djeshme në Polici, administratorja e kopshtit “Diren”, Anjeza Shabani, ishte në gjendje të rënduar

Read Full Article

Dhunoi gruan në mes të Vlorës, burg për 44-vjeçarin. Shprehet në gjykatë: Ishte momentale

  Dhunoi gruan në mes të Vlorës, burg për 44-vjeçarin. Shprehet në gjykatë: Ishte momentale

Gjykata e Vlorës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Ilirjan Pajo 44 vjeç, i cili u

Read Full Article

Elvis Roshi tërhiqet nga dorëheqja: Jam i pastër, vazhdoj të jem kryetar

  Elvis Roshi tërhiqet nga dorëheqja: Jam i pastër, vazhdoj të jem kryetar

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Elvis Roshi, i cili u tërhoq pak ditë më parë nga

Read Full Article

Zbardhen mesazhet që Shukri Xhelili i çonte 20-vjeçares: Je shumë e bukur, kush s’do të merrte në punë

  Zbardhen mesazhet që Shukri Xhelili i çonte 20-vjeçares: Je shumë e bukur, kush s’do të merrte në punë

20-vjeçarja Anisa A. ka treguar kronologjinë e ngjarjes prej së cilës tashmë ndihet e kërcënuar. Me arsim të mesëm, ajo

Read Full Article

Zbardhet dëshmia e gjyqtarit Hoxha: Paratë s’kishin lidhje me procesin gjyqësor

  Zbardhet dëshmia e gjyqtarit Hoxha: Paratë s’kishin lidhje me procesin gjyqësor

I arrestuar mbrëmjen e djeshme bashkë me të birin, gjyqtari Ibrahim Hoxha ka dëshmuar përpara Prokurorit lidhur me paratë që

Read Full Article

Kërcënimi nga Shullazi, Mynyr Koni paraqitet tek Krimet e Rënda

  Kërcënimi nga Shullazi, Mynyr Koni paraqitet tek Krimet e Rënda

Mynyr Koni, rektori i Universitetit të Tiranës, i shpallur fitues disa ditë më parë, është paraqitur në Prokurorinë e Krimeve

Read Full Article

Komisioni hetimor për “CEZ”, Balla: Do të thirren për të dëshmuar edhe Berisha me ish-ministrat

  Komisioni hetimor për “CEZ”, Balla: Do të thirren për të dëshmuar edhe Berisha me ish-ministrat

Komisioni hetimor parlamentar është mbledhur ditën e sotme për çështjen e CEZ-it, pavarësisht bojkotit të opozitës. Kreu i komisionit, Taulant

Read Full Article

Gjyqi ndaj Prengës, dëshmon shefi i teknologjisë: Kamerat e komisariatit ishin të fikura

  Gjyqi ndaj Prengës, dëshmon shefi i teknologjisë: Kamerat e komisariatit ishin të fikura

Në procesin gjyqësor zhvilluar ndaj deputetit Armando Prenga në Gjykatën e Lartë, ka dhënë dëshminë së fundmi edhe shefi i

Read Full Article

Akuza për abuzim seksual me të miturën, familja e minatorit: Sajesë, gruaja u hakmor

  Akuza për abuzim seksual me të miturën, familja e minatorit: Sajesë, gruaja u hakmor

Shtetasi 43-vjeçar Petrit Çupi është liruar nga gjykata, e cila ka vendosur ndaj tij masën “detyrim paraqitje”. Lidhur me këtë

Read Full Article