Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Deputete"

“Tony Montana”-t tanë që s’ua bën syri tërr

    “Tony Montana”-t tanë që s’ua bën syri tërr

Të rinj të përkëdhelur nga jeta, që s’e dinë vërtet ç’do të thotë të jetosh! E gjithë jeta e tyre përshkohet nga luksi, adrenalina që të fal shpejtësia, xhepi i

Lexo me Shume

Zbardhen pasuritë, ja deputetët me më shumë të ardhura

Zbardhen pasuritë, ja deputetët me më shumë të ardhura

“Open Data Albania” ka bërë një renditje të deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë që kanë përfituar më tepër të ardhura gjatë vitit 2015. Kjo renditje është bërë referuar burimit të

Lexo me Shume

Kosovë, mund të shtyhet votimi i demarkacionit

    Kosovë, mund të shtyhet votimi i demarkacionit

Pavarësisht apelit të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit të saj, Isa Mustafa, deputetë brenda koalicionit refuzojnë të votojnë demarkacionin. Seanca e përcaktuar për t’u zhvilluar këtë të enjte

Lexo me Shume

Lu letër 140 deputetëve: Votoni reformën

    Lu letër 140 deputetëve: Votoni reformën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Donald Lu, u është drejtuar me një letër të gjithë deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë lidhur me reformën në drejtësi. Në

Lexo me Shume

Kosovë, Kuvendi miraton në parim dy projektligjet për EULEX-in

    Kosovë, Kuvendi miraton në parim dy projektligjet për EULEX-in

Në seancën e sotme, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar në parim dy projektligjet lidhur me vazhdimin e mandatit të EULEX-it. Pas miratimit në mbledhjen e qeverisë dhe procedimit

Lexo me Shume

Turqi, miratohet heqja e imunitetit parlamentar për 138 deputetët prokurdë

    Turqi, miratohet heqja e imunitetit parlamentar për 138 deputetët prokurdë

Në seancën e kësaj të premteje, shumica dërrmuese në parlamentin turk ka miratuar heqjen e imunitetit parlamentar për deputetët prokurdë. Kryetari i Parlamentit, Ismail Kahraman, deklaroi se janë mbledhur më

Lexo me Shume

Zbardhen formularët e dekriminalizimit, mes të dënuarve kryebashkiakë dhe deputetë

    Zbardhen formularët e dekriminalizimit, mes të dënuarve kryebashkiakë dhe deputetë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të zbardhë formularët e dekriminalizimit të plotësuar nga zyrtarët që janë subjekt i ligjit të dekriminalizimit. Ky vendim është marrë pas kërkesës së kreut

Lexo me Shume