Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Deputet"

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë ish-deputeti Gilman Bakalli

    Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë ish-deputeti Gilman Bakalli

Gilman Bakalli, profesor dhe ish-deputet i Partisë Demokratike, ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë në moshën 49-vjeçare. Mësohet se kohët e fundit, ai ishte diagnostikuar me

Lexo me Shume

Meta: S’kanë lindur burra që të më shantazhojnë, ja përpara kujt përulem!

    Meta: S’kanë lindur burra që të më shantazhojnë, ja përpara kujt përulem!

Kreu i Kuvendit e njëherazi kryetari i LSI-së, Ilir Meta, shprehet i sigurt se nuk ka ndonjë çështje të ngritur ndaj tij, pasi të gjitha çështjet kanë qenë politike. Ai

Lexo me Shume

Largimi i deputetit Kosta, Balla: Të respektojë PS

    Largimi i deputetit Kosta, Balla: Të respektojë PS

Pas letrës publike të deputetit socialist Vladimir Kosta për largimin e tij nga Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste, ka reaguar kryetari i këtij grupi parlamentar, Taulant Balla. Ai është shprehur

Lexo me Shume

Deklaroi se “Vetingu shkel sovranitetin”, LSI përjashton deputetin

    Deklaroi se “Vetingu shkel sovranitetin”, LSI përjashton deputetin

Deputeti Përparim Spahiu është përjashtuar nga Grupi Parlamentar i LSI-së pas qëndrimit që ai mbajti kundër vetingut nga ndërkombëtarët për gjyqtarët dhe prokurorët. Grupi i LSI-së u mblodh rreth orës

Lexo me Shume

Sherr në parlamentin turk, grushte dhe shqelma mes deputetëve

    Sherr në parlamentin turk, grushte dhe shqelma mes deputetëve

Një koment i ministrit të Drejtësisë në Turqi, Bekir Bozdag, i cili akuzoi partinë HDP si mbështetëse të kurdëve dhe për nxitje të dhunës në seancën plenare, ka shkaktuar debate

Lexo me Shume

Kosovë, qëllohet me automatik shtëpia e kandidatit për deputet në parlamentin serb

    Kosovë, qëllohet me automatik shtëpia e kandidatit për deputet në parlamentin serb

Kandidati për deputet në Parlamentin e Serbisë, Slaviša Ristić, ka bërë të ditur për mediat se disa persona të panjohur gjatë mbrëmjes së djeshme, kanë qëlluar me armë automatike në

Lexo me Shume

Pukë, aksidentohet deputeti Pjerin Ndreu

    Pukë, aksidentohet deputeti Pjerin Ndreu

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu, është aksidentuar sot teksa lëvizte me makinë në aksin rrugor Fushë-Arrëz – Gjegjan. Mësohet se makina me të cilën ai udhëtonte është përplasur me

Lexo me Shume

Pandeli Majko, tashmë me nënshtetësi kosovare

    Pandeli Majko, tashmë me nënshtetësi kosovare

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, ka marrë tashmë nënshtetësinë kosovare. Ai e ka bërë vetë të ditur lajmin përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”. “Prej më shumë se

Lexo me Shume