Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Denoncim"

Nëna denoncon: Ma dhunojnë fëmijën në shkollë. Askush s’mban përgjegjësi

    Nëna denoncon: Ma dhunojnë fëmijën në shkollë. Askush s’mban përgjegjësi

Një nënë e një fëmije 5 vjeç ka denoncuar dhunën që ushtrohet ndaj të birit, i cili ndjek ciklin parashkollor në shkollën “Shyqyri Peza” në Kombinat. Në një intervistë për

Lexo me Shume

Vdes foshnja 4 ditëshe në Pogradec, familjarët akuzojnë mjekët

    Vdes foshnja 4 ditëshe në Pogradec, familjarët akuzojnë mjekët

Një foshnje nga Pogradeci ka ndërruar jetë katër ditë pasi kishte lindur. Foshnja e çiftit Agron dhe Suela Hyka nga fshati Buzaishte lindi në maternitetin e Pogradecit para katër ditësh

Lexo me Shume

Babai “monstër” abuzoi me të bijën, e ëma: Nuk kam dëshmuar, policia thotë të kundërtën

    Babai “monstër” abuzoi me të bijën, e ëma: Nuk kam dëshmuar, policia thotë të kundërtën

Një nënë ka denoncuar përdhunimin e së bijës nga i ati. Shtetësja J. Gurakuqi është shprehur në emisionin “Me zemër të hapur” se bashkëshorti ka abuzuar seksualisht me të bijën

Lexo me Shume

Denoncoi gjyqtarin nga Berati, kërcënohet nga bashkëshortja e tij

    Denoncoi gjyqtarin nga Berati, kërcënohet nga bashkëshortja e tij

Pas denoncimit se gjyqtari nga Berati, Shyqyri Çobo, kishte kërkuar favore seksuale në këmbim të ndihmës juridike për divorcin, shtetësja I. T 32 vjeçe është kërcënuar nga bashkëshortja e tij,

Lexo me Shume

Rreziku nga ushqimet: makaronat me miza trembin qytetarët

    Rreziku nga ushqimet: makaronat me miza trembin qytetarët

Jetojmë në periudhën kur është më e lehtë dhe më produktive të denoncosh nëpërmjet rrjeteve sociale sesa në institucionet përgjegjëse, për problemet e ndryshme. Rrjedhimisht, portalet janë shndërruar në “organe”

Lexo me Shume

(Video) PD denoncon – Salianji: Ja droga që mbillet me ‘bekimin’ e Saimir Tahirit

(Video) PD denoncon – Salianji: Ja droga që mbillet me ‘bekimin’ e Saimir Tahirit

Ashtu si vet kryetari i opozitës Lulzim Basha lajmëroi vetëm 1 orë më parë, nëpërmjet një njoftimi për shtyp Partia Demokratike ka denoncuar me video e foto mbjelljen e plantacioneve

Lexo me Shume

Zhduket 17-vjeçarja nga Fieri, prindërit: Tha se ndodhej në Kosovë

    Zhduket 17-vjeçarja nga Fieri, prindërit: Tha se ndodhej në Kosovë

Adoleshentja 17-vjeçare nga Marinza e Fierit, L. Rredhi,  është larguar prej një muaji nga shtëpia, por prej pesë ditësh ajo nuk ka patur as kontakt telefonik me prindërit. Rasti është

Lexo me Shume

Gjendet në Sarandë 16-vjeçarja e zhdukur: U largova me dëshirë

    Gjendet në Sarandë 16-vjeçarja e zhdukur: U largova me dëshirë

16-vjeçarja që rezultonte e zhdukur prej disa ditësh, Gazije Kazija, është gjetur në qytetin e Sarandës. Mësohet se ajo është vetëdorëzuar në Policinë e Sarandës, ku ka shkuar bashkë me

Lexo me Shume

Zhduket 16-vjeçarja nga Sukthi, apeli: Mami dhe babi të falin çdo gabim, vetëm kthehu

  Zhduket 16-vjeçarja nga Sukthi, apeli: Mami dhe babi të falin çdo gabim, vetëm kthehu

Një 16-vjeçare është larguar nga banesa e saj prej 10 ditësh. Konkretisht, adoleshentja nga Sukthi, Gazie Kazija, nxënëse e vitit

Lexo me Shume

Gjendet pas 20 orësh, 9-vjeçari i zhdukur në Durrës

  Gjendet pas 20 orësh, 9-vjeçari i zhdukur në Durrës

Një ditë pas zhdukjes së një të mituri, Policia e Durrësit nisi hetimin për gjetjen e tij. Burime të policisë

Lexo me Shume

Video-skandali, e reja që denoncoi Xhelilin: FRESSH më hapi adresë false në “Facebook”

  Video-skandali, e reja që denoncoi Xhelilin: FRESSH më hapi adresë false në “Facebook”

21-vjeçarja që akuzoi ish-kryebashkiakun e Dibrës për ngacmime seksuale, ka bërë një tjetër denoncim në Prokurori. Mësohet se ajo ka

Lexo me Shume

Ikin fshehurazi nga shkolla, 5 nxënës nga Cërriku denoncojnë mësuesen e tyre në News 24.

  Ikin fshehurazi nga shkolla, 5 nxënës nga Cërriku denoncojnë mësuesen e tyre në News 24.

Pesë nxënës nga Cërriku kanë denoncuar dhunën që një mësuese ka ushtruar ndaj tyre. Fëmijët, nxënës të klasës së pestë

Lexo me Shume

Zbulimi i skandalit të ish-kryebashkiakut Xhelili, 20-vjeçarja ndihet e kërcënuar

  Zbulimi i skandalit të ish-kryebashkiakut Xhelili, 20-vjeçarja ndihet e kërcënuar

20-vjeçarja A. A. e cila denoncoi ish-kryebashkiakun e Peshkopisë, Shukri Xhelili, mësohet se është larguar nga Peshkopia së bashku me

Lexo me Shume

Kryebashkiaku i Peshkopisë kërkon favore seksuale për një vend pune, Qeveria: Nesër e shkarkojmë

  Kryebashkiaku i Peshkopisë kërkon favore seksuale për një vend pune, Qeveria: Nesër e shkarkojmë

Një tjetër rast i përsëritur i “shpërdorimit të detyrës” është regjistruar kësaj rradhe në Peshkopi. Denoncimi është bërë nga një

Lexo me Shume

U kërcënua nga familja e Fiqiri Muçës, s’ka urdhër mbrojtje për Nazime Vishën

  U kërcënua nga familja e Fiqiri Muçës, s’ka urdhër mbrojtje për Nazime Vishën

Nazime Visha u paraqit ditën e sotme në Gjykatën e Tiranës  pas denoncimit se ishte kërcënuar me jetë nga familjarët

Lexo me Shume

Mashtrimi i shqiptarëve për viza, denoncuesja: Brenda zyrës së ANDE-LM ishte Skënder Gjinushi

  Mashtrimi i shqiptarëve për viza, denoncuesja: Brenda zyrës së ANDE-LM ishte Skënder Gjinushi

Pas zbulimit të mashtrimit të 27 personave në Tiranë, të cilëve u ishte premtuar punësim dhe studim në Kanada, Angli,

Lexo me Shume

Zbulohet mashtrimi i 27 personave në Tiranë, në kërkim Lule Makashi

  Zbulohet mashtrimi i 27 personave në Tiranë, në kërkim Lule Makashi

Policia e Tiranës ka identifikuar tre persona që mashtronin qytetarët, duke iu premtuar punësim dhe studim në Kanada, Angli dhe

Lexo me Shume

I dhunoi bashkëshorten, denoncon: Agresori u lirua, djali i tij – kryetar i LSI-së për zonën

  I dhunoi bashkëshorten, denoncon: Agresori u lirua, djali i tij – kryetar i LSI-së për zonën

Një konflikt është shënuar mbrëmjen e djeshme në fshatin Zhulat të Gjirokastrës. Bëhet me dije se 43-vjeçarja Aleksandra Pula është

Lexo me Shume

Vrasja në Kombinat-një histori e mbartur dhune, viktima kishte urdhër mbrojtje

  Vrasja në Kombinat-një histori e mbartur dhune, viktima kishte urdhër mbrojtje

Krimi i dytë në familje shënuar brenda pak ditëve në kryeytet, duket se ka qenë një histori dhune e mbartur

Lexo me Shume