Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Denimi"

Vrau bashkëshorten nën urdhër mbrojtjeje, dënimi për ish-gardistin mbetet i njëjtë: 35 vite burg

    Vrau bashkëshorten nën urdhër mbrojtjeje, dënimi për ish-gardistin mbetet i njëjtë: 35 vite burg

Nga Anduena Llabani Ish-gardisti Admir Dervishi, i cili vrau gruan më 6 prill 2016, do të vuajë 35 vite burgim. Edhe Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda vendosi të

Lexo me Shume

Përdhunoi vajzën, thjeshtrën, qenin dhe pulat, pedofili dënohet me vetëm 3 vite burgim

    Përdhunoi vajzën, thjeshtrën, qenin dhe pulat, pedofili dënohet me vetëm 3 vite burgim

Një 27-vjeçar në Adelaide, Australi, është dënuar me vetëm tre vite burgim, pavarësisht krimeve të rënda që ka kryer. Ai akuzohet se ka sulmuar seksualisht vajzën e tij 3-vjeçare, thjeshtrën

Lexo me Shume

Vrau të dashurën, atleti Oscar Pistorius dënohet me 6 vjet burgim

    Vrau të dashurën, atleti Oscar Pistorius dënohet me 6 vjet burgim

Atleti olimpik nga Afrika Jugore, Oscar Pistorius, është dënuar me gjashtë vjet burg për vrasjen e të dashurës së tij në vitin 2013. Ai fillimisht u përball me një dënim

Lexo me Shume

“Arrest shtëpie” për Elvis Rroshin, avokati: Do apelojmë vendimin

    “Arrest shtëpie” për Elvis Rroshin, avokati: Do apelojmë vendimin

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie” për kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Rroshin, i cili u arrestua pak ditë më parë për mosdeklarim të dhënash në formularin

Lexo me Shume

Skandali seksual, arrestohet ish-kryebashkiaku Shukri Xhelili. Ja akuzat që rëndojnë mbi të

    Skandali seksual, arrestohet ish-kryebashkiaku Shukri Xhelili. Ja akuzat që rëndojnë mbi të

Me kërkesë të Prokurorisë, Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur të lërë në burg ish-kryebashkiakun e Peshkopisë, Shukri Xhelilin. Burime të policisë kanë bërë të ditur se rreth orës

Lexo me Shume

Dhunoi gazetarin Ilnica, arrest me burg për presidentin e Kastriotit

    Dhunoi gazetarin Ilnica, arrest me burg për presidentin e Kastriotit

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për presidentin e Kastriotit, Alban Voglin, i cili akuzohet se ka dhunuar gazetarin e “Telesport”, Eduart Ilnica. Në seancën

Lexo me Shume

Nuk apeloi vendimin, Tirana pa tifozë në dy ndeshjet e fundit

    Nuk apeloi vendimin, Tirana pa tifozë në dy ndeshjet e fundit

Klubi i Tiranës nuk ka ankimuar masat e marra nga komisioni i Disiplinës. Mosapelimi i vendimit, i bën bardheblutë që gjatë dy ndeshjeve të fundit të mos kenë në krah sportdashësit e

Lexo me Shume

Dhuna në derbi, Tirana dënohet me 8 ndeshje pa spektatorë, gjobitet Partizani

    Dhuna në derbi, Tirana dënohet me 8 ndeshje pa spektatorë, gjobitet Partizani

Incidentet e shënuara në ndeshjen Tirana-Partizani janë shoqëruar me dënime të vendosura nga Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit. Mësohet se dënimet më të ashpra i ka marrë

Lexo me Shume

Gjykata jep vendimin, 126 vite burg për 9 xhihadistët

  Gjykata jep vendimin, 126 vite burg për 9 xhihadistët

Gjatë mbrëmjes së sotme, Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin për 9 shtetasit e akuzuar për rekrutim të

Lexo me Shume

“Xhihadistët”, prokuroria kërkon 152 vjet burg për 9 rekrutuesit

  “Xhihadistët”, prokuroria kërkon 152 vjet burg për 9 rekrutuesit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë ditën e sotme pretencën për nëntë imamët që akuzohen për rekrutimin e luftëtarëve

Lexo me Shume

Vrau në 2004-n, pranga 45-vjeçarit të dënuar me 25 vite burg

  Vrau në 2004-n, pranga 45-vjeçarit të dënuar me 25 vite burg

Një shtetas 45-vjeçar i dënuar me 25 vite burg është vënë në prangat e policisë. Policia e Tiranës ka arrestuar

Lexo me Shume