Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Demshperblimi"

U qëllua për vdekje nga polici, qeveria e NYC dëmshpërblim 4,1 mln $ familjarëve

    U qëllua për vdekje nga polici, qeveria e NYC dëmshpërblim 4,1 mln $ familjarëve

Familja e Akai Gurley, një njeri me ngjyrë që u qëllua për vdekje nga një polic në vitin 2014, do të dëmshpërblehet me 4,1 milionë dollarë. Qyteti i New York-ut

Lexo me Shume

Vendimi: Fullani s’do rikthehet në detyrë, fiton 12 paga dëmshpërblim

    Vendimi: Fullani s’do rikthehet në detyrë, fiton 12 paga dëmshpërblim

Gjykata Administrative e Shkallës së Parë vendosi këtë të enjte dëmshpërblimin me 12 paga të ish-Guvernatorit Ardian Fullani, por rrëzoi të gjitha kërkesat e tjera që Fullani kishte bërë në

Lexo me Shume

Ish-të përndjekurit, ja si ndryshon skema e dëmshpërblimit

    Ish-të përndjekurit, ja si ndryshon skema e dëmshpërblimit

E gjithë praktika e ndarjes së dëmshpërblimit ndryshon prej ditës së sotme. Të gjithë të dënuarit që janë gjallë apo edhe trashëgimtarët e tyre, do të mund të informohen mbi

Lexo me Shume